Служба у справах дітей Миколаївської ТГ інформує, як отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій

Общество | 17:19, 22.02.2021
 Поделиться

Поделиться в

Служба у справах дітей Миколаївської ТГ інформує, як отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2017 № 268 «Про затвердження Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів», постанови Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2018 р. № 301 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866 і від 5 квітня 2017 р. № 268» діти та особи із числа мешканців міста та внутрішньо-переміщених осіб, які на момент здійснення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей не досягли 18 років (повноліття), мають право на отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Право на отримання цього статусу мають діти та особи, які під час здійснення антитерористичної операції не досягли 18 років (повноліття) і які внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів:

— отримали поранення, контузію, каліцтво;

— зазнали фізичного, сексуального насильства;

— були викрадені або незаконно вивезені за межі України;

— залучалися до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань;

— незаконно утримувалися, в тому числі в полоні;

— зазнали психологічного насильства.

Дитина, якій виповнилося 14 років, має право самостійно звернутися до служби у справах дітей та подати документи для отримання статусу.

У випадку коли дитина зазнала психологічного насильства, дитина або законний представник дитини звертається до відділу соціального захисту населення виконавчого комітету Миколаївської міської ради для здійснення оцінки потреб (адреса: ЦНАП вул. 50-річчя СловТЕС, буд. 29, 1 поверх).

Перелік документів, необхідних для надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Для надання статусу законний представник дитини або у разі, коли дитина переміщується без супроводження батьків або осіб, які їх замінюють, її родичі (баба, дід, прабаба, прадід, тітка, дядько, повнолітні брат або сестра), вітчим, мачуха, заяву про надання статусу, згоду на обробку персональних даних і засвідчені в установленому порядку копії таких документів:

— свідоцтва про народження дитини або іншого документа, що посвідчує особу дитини;

— документа, що посвідчує особу заявника;

— документа, що підтверджує повноваження законного представника дитини або родинні стосунки між дитиною та заявником;

— довідки про взяття дитини на облік як внутрішньо переміщеної особи або документа, що підтверджує проживання/перебування дитини у місті.

Відомості про реєстрацію місця проживання/перебування дитини в місті, доказами підтвердження її місця проживання/перебування можуть бути відомості, які містяться в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, або документи про право власності батьків або дитини на рухоме чи нерухоме майно, або свідоцтво про базову загальну середню освіту, або атестат про повну загальну середню освіту, або документ про професійно-технічну освіту, або табель успішності, або учнівський квиток, або медичні документи, або свідоцтво про народження дитини, або довідки із закладу освіти, або довідка від сімейного лікаря.

Якщо дитина отримала поранення, контузію, каліцтво, також подаються виписки з медичної картки дитини або консультаційного висновку спеціаліста, видані після медичного обстеження та лікування дитини в закладах охорони здоров’я із зазначенням діагнозу.

Якщо дитина зазнала фізичного, сексуального насильства, була викрадена або незаконно вивезена за межі України, залучалася до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань, незаконно утримувалася, у тому числі в полоні, також подаються копії:

— заяви про вчинення щодо дитини кримінального правопорушення або про залучення дитини до провадження як потерпілої, зареєстрованої в установленому порядку у відповідних правоохоронних органах;

— витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань про відкриття кримінального провадження;

— висновку експерта за результатами судової експертизи (за наявності), проведеної в ході досудового розслідування в кримінальному провадженні, якою встановлено факти фізичного, сексуального насильства щодо дитини внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Якщо дитина зазнала психологічного насильства, також подаються:

— висновок оцінки потреб сім’ї (особи) у соціальних послугах, підготовлений відділом соціального захисту населення виконавчого комітету Миколаївської міської ради;

— копія посвідчення з написом “Посвідчення члена сім’ї загиблого”, якщо дитина отримала статус відповідно до Порядку надання статусу особи, на яку поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2015 р. № 740;

— копія свідоцтва про смерть та копія документа, що підтверджує загибель особи в населеному пункті, на території якого здійснювалася антитерористична операція, або копія документа, що підтверджує смерть особи внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих у зазначеному населеному пункті у період здійснення антитерористичної операції, у разі загибелі батьків дитини або одного з них – із числа цивільних осіб.

Після збору всіх необхідних документів (для психологічного насильства: висновок оцінки потреб дитини) заявник надає необхідні документи до Служби у справах дітей (адреса: ЦНАП вул. 50-річчя СловТЕС, буд. 29, каб. 207 (2 поверх)).

Питання про надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, розглядається на засіданні комісії їз захисту прав дітей при виконавчому комітеті Миколаївської міської ради. Після прийняття комісією рішення витяг з протоколу засідання з відповідними документами надається до органу опіки та піклування (проєкт рішення) про надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: