Служба у справах дітей Миколаївської ТГ проводить пошук кандидатів у патронатні вихователі

Общество | 13:13, 27.01.2021
 Поделиться

Поделиться в

Служба у справах дітей Миколаївської ТГ проводить пошук кандидатів у патронатні вихователі. Людей, які готові у своїх домівках доглядати за дітьми, що потребують захисту.

Метою патронату над дитиною є забезпечення та захист прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом зі своїми батьками або іншими законними представниками, надання їй та її сім’ї комплексу послуг відповідно до найкращих інтересів дитини.

Скільки дитина може перебувати в патронатній сім’ї?

Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3 місяців. В особливих випадках за рішенням органу опіки та піклування термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців.

На період перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя за нею зберігається право на аліменти, пенсію у зв’язку із втратою годувальника, інші соціальні виплати, які вона мала до влаштування в сім’ю патронатного вихователя.

Як щодо грошей?

Оплата послуг патронатного вихователя та виплата соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя здійснюються за рахунок коштів місцевих бюджетів у розмірі та порядку, визначених Кабінетом Міністрів України. Соціальні виплати становлять 2 прожиткових мінімуми на кожну дитину відповідного віку.

Розмір оплати за послугу патронату над дітьми прирівняний до 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи.  Також установлена система надбавок у розмірі 10 відсотків за кожну наступну
дитину, а також за складність у разі влаштування до сім’ї патронатного вихователя новонародженої дитини, дитини з ВІЛ-інфекцією, дитини з вадами розвитку чи інвалідністю, неповнолітньої вагітної тощо.

Крім того, патронатні вихователі підлягатимуть загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, а платником єдиного внеску на здійснення цього страхування визначено роботодавця.
При влаштуванні дитини в сім’ю патронатного вихователя її батьки не звільняються від обов’язку щодо утримання дитини. Де дізнатися деталі?

За додатковою інформацією про сімейний патронат, роль та функції батьків у патронаті можна звернутися до Служби у справах дітей виконавчого комітету Миколаївської міської ради.

Адреса: вул. 50-річчя Слов’янської ТЕС, буд. 29, каб. 207, м. Миколаївка, Слов’янський район, Донецька область, тел.: (06264) 2-32-99

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: