Служба у справах дітей виконавчого комітету Миколаївської міської ради вітає з Всесвітнім днем прав дитини

Общество | 12:17, 20.11.2020
 Поделиться

Поделиться в

У Всесвітній день прав дитини Служба у справах дітей виконавчого комітету Миколаївської міської ради приєднується до славної ініціативи, святкування Всесвітнього дня прав дитини, і вітає всіх наших дітей! Крім того, вітаємо всіх, хто своєю працею і своєю наполегливістю зміцнює благополуччя підростаючого покоління, сприяє розвитку здорових стосунків і взаєморозуміння в цьому юному середовищі!

Зі святом Вас, і нехай цей день залишить у Вас тільки приємні спогади!

20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея ООН прийняла “Декларацію прав дитини”. Через 30 років – 20 листопада 1989 року ― “Конвенцію прав дитини”. Символічно її називають “Дитячою конституцією”. Цей документ є базовим для захисту прав дітей у всьому світі. Вже 195 країн ратифікували Конвенцію прав дитини. Україна зробила це у 1991 році.

Метою святкування Всесвітнього дня дитини є привернення уваги широкої громадськості, організацій та урядових установ до питань, спрямованим на практичну реалізацію заходів щодо забезпечення благополуччя дітей в усьому світі. Актуальність проблем дитинства залишається високою, на жаль, і до цього дня. Однак завдяки постійним загальним зусилям і заходам, що вживаються, йде успішне сприяння підвищенню активності у вирішенні безлічі з існуючих і виникаючих проблем нашого підростаючого покоління.

Яка б не була розумна і талановита дитина, вона все ж потребує дорослу опіку й увагу, турботу, любов, захист і постійну підтримку. Зовсім нелюдяно відмовляти нашим дітям у всьому цьому, особливо враховуючи ті реалії, які вперто супроводжують нас у нашому непростому світі.

Захистити дитину – це ключовий обов’язок як батьків, так і держави. Понад 100 тисяч маленьких українців живуть в інтернатах – і мають при цьому батьків. Така статистика вражає. І задача держави — не допустити страждань дітей і захистити їхні права.

Соціальних проблем, пов’язаних з дітьми, також досить багато: кожна четверта дитина живе у небезпечних та нестабільних умовах; у багатьох країнах 10% дітей живуть нижче межі бідності; щороку у світі від хвороб вмирає до 5 млн. дітей, з них 3,5 млн. – від хвороб, які можна вилікувати; близько 250 млн. дітей у країнах, що розвиваються, працюють, в тому числі на шкідливому виробництві, не варто забувати й про дитячу інвалідність.

Вище перераховані проблеми можна вирішити, привернувши більшу увагу суспільства, розробивши чітку програму заходів, залучивши додаткові джерела фінансування. Варто пам’ятати, що діти – це наше майбутнє, і саме вони в подальшому будуть формувати суспільство, і яке це буде суспільство – залежить саме від нас.

 

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: