Стартує масштабний проект навчання фахівців екстреної медичної допомоги з усіх регіонів

Краматорськ | 10:56, 17.10.2022
 Поделиться

Поделиться в

7e5b2a3 likar likarnya simejnyi likar1 

Міністерство охорони здоров’я спільно зі Світовим банком у рамках проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» розпочало масштабне навчання працівників бригад екстреної медичної допомоги. Про це повідомляє «Урядовий портал».

Основна мета навчального проекту — оновлення підходів до надання екстреної медичної допомоги на догоспітальному етапі, посилення компетенцій медиків та зменшення смертності пацієнтів за невідкладних станів.

«Постійне навчання працівників «екстренки», зокрема відпрацювання практичних навичок, — це можливість зберегти життя нашим громадянам, особливо коли йдеться про допомогу у разі інсульту, інфаркту, від яких помирає найбільше українців. Окремий напрямок — це розвиток навичок медицини катастроф для порятунку у першу чергу постраждалих від російських атак», — зазначив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час презентації проекту для керівників центрів екстреної медичної допомоги. 

Навчанням фахівців «екстренки» буде займатись Тернопільський національний університет імені Я. Горбачевського (ТНМУ), з яким вже укладений відповідний договір.

Йдеться про підготовку 100 інструкторів навчально-тренувальних відділів регіональних центрів екстреної медичної допомоги. Для них буде проведено очні тренінги на базі Центру симуляційного навчання ТНМУ.

Сам курс триватиме 24 дні безпосередньої роботи у симуляційному Центрі та складатиметься з окремих циклів: менеджменту критичного дорослого пацієнта, менеджменту критичного педіатричного пацієнта, менеджмент пацієнта з травмою, медицина катастроф та, власне, інструкторського вишколу.

Надалі інструктори, після проходження стажування (зовнішнього контролю), будуть навчати працівників центрів екстреної медичної допомоги, де безпосередньо і працюють.

Окрім того, проект передбачає розробку теоретичної частини навчального курсу для медичних працівників та розміщення його на онлайн-платформі. У курс будуть включені відеолекції, відеомайстеркласи, методичне забезпечення та тести, які потрібно проходити протягом теоретичної частини курсу. Переглянути матеріали можна буде у будь-який зручний час.

Охопити навчанням планується близько 25 тисяч працівників системи екстреної медичної допомоги.

За успішно пройдене навчання інструкторам будуть видані сертифікати «Інструктор з догоспітальної допомоги» та нараховані бали безперервного професійного розвитку.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: