Цинк, вітамін С та ехінацея: чи захистять вони від застуди?

Краматорськ | 16:01, 7.11.2022
 Поделиться

Поделиться в

347707 1 
Лікарі Центру сімейної медицини №1 Краматорська надали поради по використанню цинку, вітаміну С та ехінацеї при профілактиці та лікуванні ГРВІ.
 
Наближається зимова пора, а отже і сезон застуди. Щороку приблизно 1,5 млрд людей хворіють на ГРВІ, і хоча більшість одужує самостійно, проте ускладнення, пов’язані з грипом, зазвичай призводять до щонайменше 300 тис смертей щороку. Велику популярність у застосуванні набули натуральні продукти, такі як трави, вітаміни або мінерали, однак чи справді вони працюють?
 
Цинк. Даний хімічний елемент доступний у двох формах: пероральній (наприклад, льодяники, сиропи чи таблетки) та інтраназальній (гелі або спреї). Аналіз клінічних випробувань 2015 року показав, що пероральний прийом цинку допомагає скоротити тривалість застуди, якщо приймати його протягом 24 год після появи симптомів. Інтраназальний цинк володіє серйозним побічним ефектом, таким як необоротна втрата нюху, тому його не слід застосовувати.
 
Вітамін С. Дослідження науковців з’ясувало, що регулярний прийом вітаміну С не зменшує ймовірність застуди, але пов’язаний із незначним поліпшенням симптомів. Дана добавка, як правило, вважається безпечною, однак високі дози можуть викликати розлади травлення, такі як діарея та нудота.
 
Ехінацея. Знову ж таки, безліч досліджень довели, що ця рослинна добавка абсолютно ніяк не допомагає запобігти чи лікувати застуду. Хоча фармакологічний ринок встиг запустити велику кількість різноманітних засобів із цією рослиною у головній ролі, однак доказів її ефективності ніхто пред’явити так і не зміг. Крім того, вона здатна викликати побічні реакції у вигляді шкірних висипань.
 
Підсумовуючи, можна зазначити, що ніхто не забороняє особисто вам користуватися цими методами лікування та профілактики. Головне правильно – перед застосуванням консультуватися із лікарем Центру сімейної медицини м. Краматорська!

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: