У Донецькому обласному краєзнавчому музеї відкрили виставку та презентували книгу до Дня Незалежності України

Культура | 13:33, 21.08.2021
 Поделиться

Поделиться в

20 серпня у Донецькому обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «Донеччина: від минулого до 1991 року» та презентація книги «Українська революція на Донеччині 1917-1921 рр.: історико-краєзнавчі розвідки». Захід приурочений до 30-ї річниці Незалежності України та Дня Державного прапора України.

DOKM vistavka prezentacіja knigi.jpg5Про книгу «Українська революція на Донеччині 1917-1921 рр.: історико-краєзнавчі розвідки», її авторів та зміст розповів її укладач Дмитро Білько. Також пан Дмитро провів для гостей музею екскурсію виставкою «Ген непокори: хроніки українського спротиву на Донеччині від першої половини ХХ століття до 1991 року», яка саме розповідає про участь мешканців Донеччини у боротьбі за незалежність України.

DOKM vistavka prezentacіja knigi2Виставка «Донеччина: від минулого до 1991 року» розповідає про історію краю з давніх часів до 1991 року, який став визначним в історії України та регіону зокрема.
Донеччина завжди приваблювала своїми природніми скарбами представників різних етносів.
Заселення краю розпочалось з доби каменю. Кремінь для первісної людини був найнеобхіднішим матеріалом для виживання. Сприятливими умовами для розвитку суспільства слугували й багаті поклади міді. Як сировина мідь розходилася далеко за межі нашого краю.
Родовища вугілля та вапняку привернули увагу інвесторів з Європи у ХІХ столітті. Будівництво шахт, заводів, залізниці стали ключовим фактором для розвитку міст регіону.
Пройшовши складний шлях війн та радянського панування, Україна нарешті здобула незалежність. Населення Донеччини не стояло осторонь цих процесів і над містами регіону замайоріли жовто-сині прапори.
На виставці «Донеччина: від минулого до 1991 року» будуть представлені предмети різних часів. Кам’яну добу демонструють скребачки, рубила, крем’яні пластини, добу бронзи – ліпні орнаментовані глечики, бронзові прикраси тощо.
DOKM vistavka prezentacіja knigi3Притік іноземного капіталу та його вплив на розвиток промисловості продемонстровано облігаціями ХІХ – початку ХХ ст. та оригінальними фотографіями.

DOKM vistavka prezentacіja knigi1Про незалежність України розповідає стаття з газети «Известия» за грудень 1991 року.

Триватиме експонування виставки по 10 вересня 2021 року.

DOKM vistavka prezentacіja knigi4

 

http://vp.donetsk.ua/gorod-region/gorod/96280-u-donetskomu-oblasnomu-kraeznavchomu-muzeji-vidkrili-vistavku-ta-prezentuvali-knigu

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: