У спортивному корпусі Донбаського державного педагогічного університету у місті Слов’янськ 8 грудня відкрився сучасний адаптивний скеледром.

Реалізація проєкту від ідеї до завершення технічних робіт тривала півтора року в рамках Програми Організації Об’єднаних Націй із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Уряду Королівства Нідерландів.

До розробки концепції долучився керівник громадської організації «Обласна федерація альпінізму і скелелазіння «Донбас» Ігор Носаченко. Унікальність скеледрому для України та Донецької області полягає в його інклюзивності: третина стенду передбачена для занять осіб з обмеженими можливостями.

Про це повідомляють на сайті ДонОДА.

Сучасний скеледром у Слов’янську, висота якого становить 7,5 метрів, є найбільшим у Донецькій області в закритих приміщеннях. При цьому відкрита сертифікована траса, яка цього року прийняла чемпіонат України, створена в місті Маріуполь на базі центру спорту та відпочинку «Аляска».

Також протягом 2015-2020 років нові скеледроми з’явилися в містах Добропілля, Краматорськ, Курахове, селі Новоселівка Лиманської міської територіальної громади та селі Миколаївка Покровського району.