У яких випадках рентген, МРТ, КТ – безоплатні?

Краматорськ | 12:41, 14.11.2022
 Поделиться

Поделиться в

PET CT 2019 1080x675 
Більшість інструментальних обстежень покриваються Програмою медичних гарантій і безоплатні для всіх українців. Зокрема безоплатними є рентген, МРТ й КТ. Однак важливо дотримуватися певних правил. ​У яких випадках рентген, МРТ, КТ – безоплатні? Про це інформує НСЗУ.
 
Як і всі інструментальні обстеження – рентген, МРТ й КТ безоплатні, якщо їх призначає лікар і виписує таке направлення.
З електронним направленням безоплатно зробити обстеження можна в медзакладі, який має договір з НСЗУ за пакетом “Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах”. Заклад зможе надати таку послугу за наявності відповідного обладнання.
Дізнатися контакти найближчого медзакладу, який надає амбулаторну допомогу за договором з НСЗУ, можна зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
Радимо зателефонувати в медзаклад, щоб уточнити чи проводять там необхідне обстеження та записатися на зручний час. Прийдіть у визначений час з електронним направленням та пройдіть обстеження безоплатно.
Якщо інструментальне обстеження призначили під час лікування в стаціонарі, то окремо за неї платити не потрібно. Вартість процедури покриває Програма медичних гарантій, а організувати її має персонал закладу, де пацієнт лікується. Окреме направлення не потрібне.
Рентген, МРТ, КТ та інші інструментальні обстеження безоплатні й при доставленні бригадою екстреної медичної допомоги в лікарню, яка має договір з Національною службою здоров’я. Декларація з сімейним лікарем та електронне направлення у таких випадках не потрібні.
Платними рентген, комп’ютерна томографія чи МРТ можуть бути, якщо пацієнт самостійно вирішує пройти таке дослідження, без направлення лікаря. Але закликаємо не вдаватися до таких кроків, адже лише медичний фахівець, який бачить комплексну картину, зможе розшифрувати результати обстеження правильно.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: