Учениця КУГ стала переможницею від Донеччини у Міжнародному конкурсі з української мови ім. Петра Яцика

Краматорськ | 08:27, 10.05.2023
 Поделиться

Поделиться в

1.jpg10
ХХІІІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика став патріотичним мовним марафоном, який, попри всі випробування 2023 року, об’єднав поціновувачів рідного слова.

Фінальний етап відбувся за підтримки уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя, а також директора Інституту української мови НАНУ Павла Гриценка, який упродовж багатьох років є головою журі мовного турніру.

Перемога в Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика – вершина, яку дуже непросто подолати, адже в цьому філологічному змаганні беруть участь справжні знавці мови, а в кожній категорії попри численність учасників, визначається одне І, два ІІ, три ІІІ місця.

Цьогоріч у фінальному етапі  взяли участь 806 учасників: школярів, студентів, учнів профтехосвіти, а також ліцеїстів і курсантів вищих військових навчальних закладів Міністерства оборони України.

Конкурсні завдання були підготовлені співробітниками Інституту української мови НАНУ. Конкурсанти складали пам’ятки про те, як діяти в разі оголошення повітряної тривоги з використанням доречних фразеологізмів; ділилися власними рекомендаціями, як можна зацікавити учнів під час онлайн-навчання;  писали есе про міста-герої України, про те, чи має значення для іноземців, якою мовою говорять біженці з України.

Переможницею від Донеччини стала учениця 11 класу Краматорської української гімназії Анна Рищенко (учитель І. Г. Савчук). Дівчина посіла ІІ місце.

За плечима в Ані чимало здобутків у мовно-літературних змаганнях. Які ж мотиви має сучасна молодь?  

“Перемога в конкурсі дала мені змогу вкотре переконатися, що жодні зусилля не є даремними, що “сміливі завжди мають щастя”. Цей здобуток є результатом багаторічної праці багатьох людей: завдяки повсякчасній підтримці моєї мами та неймовірній наполегливості викладачки пані Ірини Савчук я подолала всі перешкоди на шляху до омріяної мети.

Перемагати дуже важливо, проте працюю не заради дипломів. Процес покращення власних мовознавчих навичок наповнює моє життя змістом, дарує позитивні емоції та допомагає віднайти гармонію всередині себе”, — говорить Анна Рищенко.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: