Укладання строкових договорів з вчителями-пенсіонерами визнано неконституційним

Краматорськ | 10:16, 11.02.2023
 Поделиться

Поделиться в

vyslugoyu rokiv e1575550091135
Дискримінаційні трудові умови для педагогів-пенсіонерів щодо укладання з ними виключно строкових договорів скасували, пише Соціальна інформаційна платформа.

Як повідомили у відділі комунікацій КСУ та правового моніторингу, вчора, 7 лютого, Конституційний Суд ухвалив рішення про визнання неконституційним абзац третій частини другої статті 22 Закону України «Про повну загальну середню освіту» від 16 січня 2020 року № 463–IX.

У ньому йдеться про те, що «педагогічні працівники державних і комунальних закладів загальної середньої освіти, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком, працюють на основі трудових договорів, що укладаються строком від одного до трьох років».

Таким чином, педагогів-пенсіонерів відтепер мають приймати на роботу за безстроковими договорами.

Як зазначається в рішенні, воно дозволить зберегти наявний кадровий ресурс досвідчених педагогічних працівників, які незалежно від досягнення певного віку відповідають кваліфікаційним професійним вимогам та здатні за станом фізичного та психічного здоров’я провадити педагогічну діяльність. Окрім цього, рішення забезпечить свободу праці, зокрема вільний вибір трудового договору, та рівність педагогів-пенсіонерів з іншими педагогічними працівниками.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: