Украинские ученые разработали тест-системы, одновременно обнаруживающие коронавирус и другие опасные вирусы

Медицина | 16:48, 11.02.2022
 Поделиться

Поделиться в

Науковці Інституту молекулярної біології і генетики НАН України розробили комбіновані тест-системи для визначення небезпечних вірусів та стану імунної системи. Вони можуть одночасно виявляти коронавірус SARS-CoV-2 та інші віруси.

Про це повідомила пресслужба інституту.

Йдеться про п’ять різних комбінованих тест-систем для одночасного виявлення SARS-CoV-2, епідемічного грипу А та Б, парагрипу 1-3, респіраторно-синцитіальних вірусів А та В й ортопневмовірусів людини, риновірусів, кору.

Вчені зазначають, що ці тест-системи дозволяють не тільки виявити віруси в організмі, а й прогнозувати перебіг хвороби в інфікованого пацієнта (зокрема й перебіг COVID-19).

Як пояснюють в інституті, науковці налагодили технології розробки тест-систем на основі ПЛР та кПЛР з різними типами детекції: як стандартної флуоресцентної детекції, так і хроматографічної (як на фото). Останні значно дешевші та простіші, тому ці системи можна легко використовувати навіть у районних лікарнях, кажуть в інституті.

Чим це корисно?

Науковці стверджують, що отримані результати дозволяють розробляти будь-які комбіновані тест-системи для визначення небезпечних патогенів людини та тварин: і такі, що потребують дуже дорогих приладів (наприклад, ПЛР у реальному часі) і ті, для застосування яких достатньо звичайних термоциклерів, які можна закупити та використовувати у будь-якій лікарні країни.

Це дозволить зберегти високу чутливість, яку дають ПЛР реакції, та значно здешевити проведення діагностики.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: