В Краматорске открыли Центра цифрового образования

Образование | 09:47, 26.12.2021
 Поделиться

Поделиться в

Відкриття Центру цифрової освіти відбулось на базі Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти у Краматорську сьогодні. Про це повідомляє Донецька облдержадміністрація.

Захід проведено в межах реалізації проєкту «Створення освітнього цифрового контенту», який було розпочато у ході співпраці Програми ООН із відновлення та розбудови миру, Департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації та Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

У відкритті центру взяли участь заступник голови Донецької облдержадміністрації Юлія Костюніна, радник патронатної служби голови Донецької ОДА Тамара Лук’янчук, директор департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації Тетяна Сідашева, координатор із громадської безпеки та соціальної згуртованості Програми ООН із відновлення та розбудови миру Роман Хащенков, представники центру дітей та молоді Литви (LVJC), ГО «Gyvenimo Universitetas LT» (м. Вільнюс), Громадської спілки «ІТ кластер Донеччини» (IT Cluster Donbass).

Юлія Костюніна зазначила, що Центр цифрової освіти забезпечить методичний та консалтинговий супровід формування інформаційно-цифрової компетентності учасників освітнього процесу. Тому важливо, щоб він став своєрідним осередком для навчання педагогів зі створення освітнього онлайн-контенту та поширення кращих практик дистанційного навчання серед освітян області.

Роботу Центру цифрової освіти спрямовано на створення умов для підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів освіти з інформаційно-цифрової компетентності. Зокрема навчання з віддаленим доступом учнів з тимчасово окупованих територій та забезпечення реалізації їх права як громадян України на здобуття освіти, розробку комплексу заходів щодо скорочення «цифрової нерівності», які можуть здійснюватися в межах розробки та реалізації цифрової інфраструктури в регіоні, формування інформаційно-цифрової компетентності учасників освітнього процесу через створення в області єдиного навчально-інформаційно-комунікаційного середовища (онлайн-платформи з відкритим освітнім контентом). Це дасть можливість розробити онлайн-контент до навчальних програм інтегрованих міжгалузевих курсів «Робототехніка. 5-6 клас», «STEM. 5-6 клас», «Драматургія і театр. 5-6 клас» та навчальних програм для базової середньої освіти, у змісті яких реалізуються концептуальні засади нового Державного стандарту базової середньої освіти з подальшим розміщенням на платформі «Відкрита онлайн-школа».

Проєкт розроблено відповідно до плану реалізації концепції «Регіональний розвиток цифрової освіти на 2021‒2027 роки», затвердженої рішенням колегії департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації від 11.02.2021, та ґрунтується на резолюції «Перетворення нашого світу: Порядок денний у сфері сталого розвитку на період до 2030 року», прийнятій Генеральною Асамблеєю ООН 25 вересня 2015 року.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: