В Миколаївці бджолярі звинувачують аграріїв у загибелі комах

Общество | 17:35, 29.05.2020
 Поделиться

Поделиться в

У Миколаївці Слов’янського району на одній з пасік загинули бджоли. Пасічник Віктор Симоненко вважає, що вони отруїлися агрохімікатами, якими місцеві фермери обробляють поля.

— Зараз під час сівби кукурудзи та сої великий мор бджіл. Протравлене зерно садять у ґрунт, утворюється пестицидний пил, який мігрує на десятки кілометрів та осідає на медоносах. Бджола це бере і приносить до вулика і все починає гинути, — каже бджоляр.

Керівник агрофірми «СЛАВ-АГРО» Сергій Галкін слова бджоляра заперечує. За його словами, агрохімікати, які вони використовують, сертифіковані та дозволені в Україні.

— Ми навпаки за те, щоб бджоли запилювали наші рослини. Минулого року ми зіткнулись з необґрунтованими претензіями бджолярів. Комісія, що проводила перевірку, не виявила порушень з нашого боку, — сказав Сергій Галкін.

За фактом мору бджіл Віктор Симоненко звернувся до Держпродспоживслужби. Була створена комісія, яка обстежила пасіку та відправила мертвих комах на експертизу.

— У результаті обстеження ветеринарні лікарі оглянули пасіку, фактів отруєння виявлено не було, — розповів Суспільному спеціаліст відділу Держпродспоживслужби у Донецькій області Олексій Каленик.

На Донеччині через хімікати гинуть бджолиоригінал

На Донеччині через хімікати гинуть бджоли

Шестеро миколаївських бджолярів створили у місті спілку. Тепер вони домовляються з фермерами, аби ті попереджали, у які дні оброблятимуть поля.

— Чотири компанії, які виробляють свої посіви навколо Миколаївки почали писати листи-сповіщення, про те, що вони будуть обробляти поля, — каже бджолярка Людмила Нагорна.

За її словами, у Миколаївці пасічники щороку за сезон збирають до десяти тонн меду.

 

https://suspilne.media/36847-na-doneccini-bdzolari-zvinuvacuut-agrariiv-u-zagibeli-kom

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: