В Николаевке работает отделение дневного ухода за детьми с инвалидностью

Общество | 18:32, 19.02.2022
 Поделиться

Поделиться в

З 1 лютого в комунальному закладі «Центр надання соціальних послуг» Миколаївської міської ради розпочалася робота відділення денного догляду дітей з інвалідністю «Оселя друзів».

Відділення денного догляду у Миколаївській громаді створено для того, щоб оточити увагою сім’ї, в яких є діти з особливими потребами: надати підтримку батькам, допомогти дітям подолати проблему дефіциту спілкування, сприяти у навчанні, збагатити повсякденне життя корисною зайнятістю, підвищити можливість кожної дитини до самореалізації та активної діяльності.

На сьогодні комплексну соціальну послугу у відділенні отримують 5 дітей віком від 9 до 14 років. Залежно від віку та особливостей кожної дитини, її індивідуальних потреб визначені основні завдання та напрями роботи. Серед таких практична підготовка до навчання у закладах освіти, поліпшення інтелектуального та фізичного стану дитини, розвиток соціальних навичок, педагогічна та психологічна підтримка, підготовка до самостійного життя та самообслуговування. У процесі організації роботи з отримувачами соціальної послуги у відділенні денного догляду спеціалісти застосовують, як традиційні, так й інноваційні методики.

Робота в «Оселі друзів» з дітьми організовується у різноманітних формах, ось деякі з них:

— у творчій майстерні разом з вихователями Наталією Браіловою та Ганною Єрмаковою вихованці розвивають фантазію та здібності у цікавих прикладних техниках для створення неповторних робіт;

— на оздоровчих заняттях, які проводить фахівець із фізичної реабілітації Діана Бондаренко, відбувається знайомство з активностями, що допомагають підтримувати організм у належній формі;

-під час групових занять з практичним психологом Оленою Рагуцькою приділяється увага формуванню навичок спілкування та дружньої взаємодії;

— індивідуальні заняття з вчителем-логопедом Вікторією Красніковою та вчителем-дефектологом Наталією Браіловою сприяють задоволенню індивідуальних потреб дитини щодо корекції мовлення та пізнавальних здібностей;

— ігри, пізнавальні квести, перегляди мультфільмів, диспути та цікаві виховні заняття з різноманітних тем у дружньому колі педагогів та вихованців допомагають розширити світогляд та сприяють сталому розвитку.

Основною особливістю діяльності спеціалістів відділення денного догляду є переважно індивідуальна робота та робота у малих групах, що дозволяє приділити достатньо уваги кожній дитині, за потреби надати їй реабілітаційних послуг таких як лікувальний масаж, ерготерапія, лікувальна фізкультура, психолого-педагогічна та логопедична корекція, а також організувати взаємодію родини з іншими фахівцями та службами.

Нагадаємо, що соціальна послуга денного догляду дітей з інвалідністю надається мешканцям громади у приміщенні КЗ «Центр надання соціальних послуг» Миколаївської міської ради за адресою: м.Миколаївка, вул.Січових стрільців, б.11.

За консультацією щодо надання соціальної послуги, зарахування дитини до групи відділення денного догляду можна звернутися за телефонами:

0663740164, 0954464120.

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: