В Николаевской школе №3 состоялся первый международный симпозиум проекта Misto to Go School

Общество | 18:51, 20.12.2021
 Поделиться

Поделиться в

Перший міжнародний симпозіум проєкту Misto to Go School відбувся вихідними, 18 та 19 грудня, у Миколаївській школі №3. Це фінальний етап “Школи культурних ініціатив громадянського суспільства”, яка розпочалася у вересні 2021 року. Восени учні шести шкіл Донеччини та Луганщини зібралися, щоб вигадати нове майбутнє та перспективи для областей.

Цей проєкт є одним з тих, що отримав фінансову підтримку Міністерства закордонних справ Німеччини в межах програми з розширення співпраці з представниками громадянського суспільства в країнах Східного партнерства.

“Ця програма надає широку підтримку необхідним трансформаційним процесам всередині суспільства та передбачає весь спектр проєктів в області культури, освітньої політики. Проєкти спрямовані на укріплення плюралізму, підтримку діалогу всередині громадянського суспільства про систему цінностей”, – зазначила пані Генеральний консул Німеччини в Донецьку, з тимчасовим офісом у Дніпрі Таня Байєр.

Впродовж трьох місяців на семінарах, воркшопах та дискусіях з українськими та іноземними експертами в області культури, мистецтва та громадських ініціатив підлітки створювали концепції проєктів змін.

“Донбас – це потужний регіон, у якому багато болю. Цей біль дуже різний, але його відчувають всі. Цей біль треба пропрацювати. Він має піти геть. І цю енергію треба  направити у вірне русло”, – каже тьюторка проєкту Вікторія Городинська. Під час симпозіуму команди презентували свої напрацювання компетентному журі, яке мало обрати одного переможця.

Теми проєктів найрізноманітніші: від створення дитячого телебачення – до облаштування скверу для закоханих, від клубу спілкування у компанії пухнастих тваринок – до простору, в якому дівчата здобуватимуть навички захисту від насилля.

Переможцем було обрано проєкт Миколаївської ЗОШ №3 “Твоя назва”, що передбачає створення шкільного телебачення. За словами заступниці директора з виховної роботи Ольги Бакухи, ця тема є дуже актуальною для громади, яка практично не має місцевих ЗМІ. Тож така ініціатива може з часом масштабуватися.

Учасники симпозіуму отримали сертифікати, а проєкт-переможець буде презентований в Академії Миру в Кобленці “Friedensakademie Rheinland Pfaiz der Universitat Koblenz Landau”.  Для гостей підготували багато цікавинок. Простір школи перетворили на велику інсталяцію з театральних вистав, залів для перегляду відео, фотовиставок тощо. Перший день заходу завершився прем’єрою альбому “Нова симфонія Донбасу”, яку берлінський музикант Юрій Гуржи створив разом з учнями прифронтових шкіл у 2020 році в межах проєкту Misto to Go-2.

У неділю провели лекції на культурні та соціальні теми, показали прем’єру театрального фільму “Сліди тих, що вижили або Герої мого часу”, прем’єру театрального фільму “INSTAFILM” та виставу учнів Миколаївської школи №3 про концтабори “Танго Смерті”. Після них підбили підсумки у дискусіях з глядачами та учасниками проєкту в онлайн та офлайн-форматах. Матеріал опублікований в рамках проєкту “Покращення контенту локальних медіа через розвиток комунікацій та медіаграмотності у громадах” за підтримки Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

Источник: https://acmc.ua/shkolyari-donechchyny-ta-luganshhyny-prezentuvaly-vlasni-proyekty-na-mizhnarodnomu-sympoziumi/?fbclid=IwAR2HnEkbYbY6BaCuOfoW9wZJ2xgZ9WvBTuLC3cXedUuuoxJ7XUAUmPiJzQo

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: