В обласній психіатричній лікарні Слов’янська зафіксовані випадки нелюдського поводження з пацієнтами

Общество | 14:32, 13.08.2019
 Поделиться

Поделиться в

Начальник Відділу регіонального представництва Уповноваженого ВРУ з прав людини в Донецькій та Луганській областях Юлія Башкірова, головний спеціаліст Відділу регіонального представництва в Донецькій та Луганській областях Сава Чуйков, експерт у галузі психіатрії Руслан Імереллі та представники громадськості здійснили повторний моніторинговий візит до комунального закладу «Обласна психіатрична лікарня м. Слов’янськ».

Монітори встановили, що порушення, виявлені під час попереднього візиту, не були усунуті . Це, зокрема, обмеження комунікації пацієнтів з зовнішнім середовищем, відсутність інформаційних стендів з інформацією про те, куди можна звернутись у разі порушення прав. Також немає жодної інформації про центр надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Пацієнти не ознайомлені з інформацією, яка міститься в їхніх історіях хвороби та призначеним лікуванням. Крім того, відсутні програми індивідуальної реабілітації, а плани індивідуальної реабілітації заповнюються некоректно.

Також монітори виявили, що в установи немає ліцензії на психіатричне лікування. Є лише дозвіл на надання послуг з догляду за особами з розумовими вадами, психічними захворюваннями та наркозалежними. Цей дозвіл дає право лише консультувати, надавати деяку медичну допомогу та харчування.

Також було виявлено ряд нових порушень, серед яких не забезпечено право на приватність у кімнаті для побачень у чоловічому відділені, оскільки там встановлено камеру відеоспостереження. Це суперечить Наказу МОЗ «Про затвердження Правил застосування примусових заходів медичного характеру в спеціальному закладі з надання психіатричної допомоги».

На харчоблоці виявлено бруд та брак продуктів. Під час конфіденційного спілкування пацієнти скаржилися на постійне недоїдання через неправильний розрахунок норм харчування. Перевіривши листок лікарських призначень у частині «дієти» було виявлено порушення вимог наказу МОЗ «Про удосконалення організації лікувального харчування та роботи дієтологічної системи в Україні».

Також було виявлено факт нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження. А саме, одна особа шість діб перебуває у лікарні, прикута до ліжка, під охороною співробітників поліції. До того ж без належно оформленої ухвали суду. На яких підставах це відбувається, співробітники поліції пояснити не змогли.

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з дотримання прав жителів Донецької та Луганській областях за фактом неналежного утримання особи вже зв’язався з керівництвом правоохоронних органів в Донецькій області з вимогою негайного припинення порушень прав людини.

За результатами моніторингу буде направлено звіт з актами реагування.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини

 

https://www.6262.com.ua/news/2481212/v-oblasnij-psihiatricnij-likarni-slovanska-zafiksovani-vipadki-neludskogo-povodzenna-z-pacientami

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: