В парку «Святі гори» планують створити оглядову вежу, підвісний міст і швидкісний спуск

Общество | 14:12, 12.08.2021
 Поделиться

Поделиться в

Наприкінці липня в національному природному парку «Святі гори» відбулась зустріч робочої групи з питань стратегії розвитку установи в рамках реалізації проєкту Emerland.

Головне завдання робочої групи — розвинути туристичний потенціал парку без шкоди для природи.

На зустрічі обговорювались питання з рекреаційного розвитку установи у рамках експерименту за ініціативи Святогірської та Лиманської місцевих громад Донецької області «Emerland». Були презентовані вже створені проєкти з благоустрою та можливі варіанти залучення інвестицій. Основним треком проєкту є благоустрій рекреаційного пункту «Озеро Бездонне», де планується реконструкція наявної інфраструктури, ландшафтний дизайн території та створення нових сучасно обладнаних місць для короткострокового відпочинку.

Крім того, запланована реалізація ще низки напрямків зі створення розважально-туристичної інфраструктури на території НПП «Святі гори». Зокрема, будівництво оглядової вежі, підвісного мосту через р. Сіверський Донець, Центру реабілітації диких тварин та швидкісного спуску по натягнутому тросу.

Передбачається, що реалізація даного проєкту на території парку сприятиме:

—          Створенню робочих місць;

—          Організації туристичних потоків;

—          Збільшенню привабливості регіону;

—          Зменшенню рекреаційних навантажень на зони НПП що особливо охороняються;

—          Популяризації відпочинку у спеціально обладнаних місцях на території ПЗФ.

Довідково. Проєкт Emerland є ініціативою Святогірської та Лиманської місцевих громад Донецької області і передбачає нові сучасні підходи до розвитку Донеччини, направлені на реінтеграцію окупованих територій та економічне зростання підконтрольних Уряду територій Донецької та Луганської областей України.

Зокрема, планується перенесення основних закладів вищої освіти і спеціалізованих навчальних закладів Донеччини та Луганщини на територію Святогірської громади, створення сучасного освітнього простору Донбасу. Також серед очікуваних результатів створення ІТ-суспільства для розвитку IT-галузі у мм. Святогірськ і Лиман та створення спеціалізованої локації для розміщення ІТ та R&D компаній та окремих спеціалістів.

Пріоритетним у реалізації проєкту є широке застосування ідеології партнерства громад, держави, міжнародної спільноти та бізнесу.

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: