В Украине могут отменить призыв на срочную службу

Общество | 17:04, 1.02.2022
 Поделиться

Поделиться в

Голова держави підписав відповідний указ. 

Указ «Про першочергові заходи щодо зміцнення обороноздатності держави, підвищення привабливості військової служби у Збройних Силах України та поступовий перехід до принципів професійної армії» передбачає припинення призову українців на строкову військову службу з 2024 року. Його 1 лютого опублікували на сайті Президента.

Кабінету міністрів доручено забезпечити підготовку та внести на розгляд Верховної Ради кілька законопроєктів. Зокрема щодо впровадження інтенсивної моделі системи військової підготовки – як можливої альтернативної форми проходження строкової служби та припинення призову громадян України на строкову військову службу з 1 січня 2024 року.

Доручено підготувати законопроєкти про поетапне збільшення чисельності ЗСУ з 2022 до 2025 року на 100 тисяч осіб для підвищення оборонних можливостей держави, внесення змін про держбюджет на 2022 рік щодо підвищення грошового забезпечення військових ЗСУ до рівня не нижче трьох мінімальних заробітних плат.

Президент доручив Міністерству оборони розробити концепцію поступового переходу до формування ЗСУ на професійній основі.

Проте, як зазначає Альона Романюк, екс-головна редакторка фактчекінгового проєкту “По той бік новин” на своїй сторінці у Facebook, не треба видавати бажане за дійсне.

Те, що Президент підписав Указ і доручив Кабміну розробити законопроєкти про альтернативну форму строкової служби не означає, що з 1 січня 2024 року припинять призов в армію.
Для цього треба, щоб:
А) Кабмін у потрібні терміни розробляє законопроєкти
Б) Вони пройшли усі комітети
В) Їх проголосував Парламент в першому, другому читанні та в цілому
Г) Підписав Президент
Д) Розробили відповідні підзаконні акти, які регулюватимуть низку питань строкової служби

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: