В Україні хочуть збільшити термін відпустки на 8 днів

Общество | 18:05, 28.07.2019
 Поделиться

Поделиться в

Українцям, які працюють за наймом, обіцяють нововведення в їхній праці. Планується, що будуть внесені зміни в законодавство, за якими, зокрема, працівники зможуть більше відпочивати, а ті, хто займаються фрілансом,отримають статус працевлаштованих.

Журналісти «Сегодня» з’ясували, наскільки це змінить життя.

Що пропонують

Найбільше повинна збільшитися відпустка для вихователів дитячих садків — з 42 до 56 робочих днів, так як їх прирівняли до вчителів, змінивши внутрішні документи МОЗ. Нововведення повинно вступити в силу з 1 січня 2020 р. Може бути збільшена тривалість щорічної відпустки для всіх з 24 до 28 днів, ця норма вже є в проекті нового Трудового кодексу. Також Мінсоцполітики підготувало зміни до чинного Кодексу законів про працю: пропонується ввести гнучкий графік роботи з «плаваючою» обідньою перервою, узаконити право працівника трудитися віддалено (зараз — на розсуд роботодавця) і легалізувати роботу фрілансерів, які нині часто опиняються поза правовим полем.

Думка експертів

Фахівці ринку праці підтримують збільшення тривалості відпустки. На їхню думку, після доброго відпочинку працівник трудиться ефективніше. HR-експерт rabota.ua Тетяна Пашкіна каже, що зараз багато фахівців за фактом працюють не 8 годин на день, а 10. Не тому що не справляються, а тому що у них зарплата залежить від результату. Наприклад, кількості укладених контрактів або виробленої продукції.

«Це збільшує заробіток, але також призводить до професійного вигорання. І часто працівник приходить невідпочилим з тижневої відпустки і далі працює неефективно. Тому навіть невелика додаткова відпустка потрібена, — каже Пашкіна. — Дослідження показали, що в минулому році в ЄС збиток від роботи невідпочивших людей склав 17 млрд євро. Це більше, ніж якщо б вони отримали виплати за лікарняними «.

За словами експерта, витрати компаній на кімнати для відпочинку протягом робочого дня — це інвестиції, які обертаються додатковим прибутком.

Те, що проблема профвигоранія стає дедалі серйознішою, підтвердила і фахівець з кадрів великого холдингу Вікторія Александренко. Але експерт пропонує вирішувати її не за рахунок збільшення відпусток, а скорочуючи робочий тиждень.

«На Заході давно мотивують співробітників працювати інтенсивніше, на кінцевий результат, за рахунок чого робочий тиждень у них стає коротшим, — аналізує Александренко. — Все більше використовується віддаленна праця, гнучкий графік роботи. Назріла ця проблема і у нас. Можна, звичайно, подовжити відпустки, але роботодавець не зацікавлений в тому, щоб через більш тривалу відсутність співробітника на робочому місці знизився випуск продукції, впав прибуток фірми. Тому іншим доведеться довше працювати за себе і за колегу «.

З приводу узаконення праці фрілансерів експерти відзначили, що це питання вирішене: фрілансери повинні працювати за трудовими договорами, з яких роботодавець сплачує внески в Пенсфонд. Якщо ж фрілансер просто отримує готівку на картку, він може сам зробити такий внесок, якщо хоче до старості мати пенсію. Але на практиці так мало хто робить.

https://www.6262.com.ua/news/2466051/v-ukraini-hocut-zbilsiti-termin-vidpustki-na-8-dniv

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: