Відділ соцзахисту Миколаївки пояснив, хто має право на пільговий проїзд

Новости компаний | 13:13, 12.09.2019
 Поделиться

Поделиться в

Відділ соціального захисту населення виконавчого комітету Миколаївської міської ради інформує, що за серпень місяць  спеціалістами надано 367 консультацій та прийнято 61 документ на допомогу та субсидію. Усього до управління соціального захисту населення передано 73 справи.

Також відділ надає інформацію щодо пільгового проїзду мешканців Миколаївської громади.

Згідно з чинним законодавством правом пільгового проїзду користуються: Учасники бойових дій:

  • Безплатний проїзд автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання (п. 7 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»),
  • Безплатний проїзд один раз на два роки (туди і назад) міжміським автомобільним транспортом або проїзд один раз на рік (туди і назад) з 50-процентною знижкою (п. 17 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»).

Особи з інвалідністю внаслідок_ війни:

  • Безплатний проїзд автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від вдстані та місця проживання (п. 7 ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»).
  • 50-процентна знижкою вартості проїзду без обмеження кількості поїздок міжміським автомобільним транспортом з 1 жовтня по 15 травня (п. 21 ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії іх соціального захисту»).

Особа, яка супроводжує_ особу з інвалідністю внаслідок війни І групи (не більше одного супроводжуючого):

  • Безплатний проїзд автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання (п. 7 ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»),
  • 50-процентна знижка вартості проїзду один раз на рік (туди і назад) міжміським автомобільним транспортом (п. 21 ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»),
  • 50-процентна знижкою вартості проїзду без обмеження кількості поїздок міжміським автомобільним транспортом з 1 жовтня по 15 травня (п. 21 ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»).

Особи з інвалідністю внаслідок війни І, П групи:

Безплатний проїзд один раз на рік (туди і назад) міжміським автомобільним транспортом (п. 21 ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»).

Особи з інвалідністю_внаслідок війни Ш групи:

Безплатний проїзд один раз на два роки (туди і назад) міжміським автомобільним транспортом або проїзд один раз на рік (туди і назад) з 50-процентною знижкою вартості проїзду (п. 21 ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»).

Учасники війни:

Рішення Конституційного Суду України від 18 грудня 2018 року № 12-р/2018 у справі за конституційним поданням 50 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 9 розділу 1 Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2014 року № 76-УШ (справа про соціальний захист ветеранів війни та членів їхніх сімей)

Діти віком до 6 років:

Безплатний проїзд по території України (пп. 7 п. 159 Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.1997 р. №176).

Особи з інвалідністю, діти – з інвалідністю:

Особи з інвалідністю І та П групи, діти з інвалідністю та особи, які супроводжують осіб з інвалідністю І групи або дітей з інвалідністю (не більше однієї особи, яка супроводжуе особу з інвалідністю І групи або дитину з інвалідністю), мають право на безплатний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім таксі) за наявності посвідчення чи довідки, зазначених у цьому Законі, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду — також електронного квитка, який видається на безоплатній основі. Особи 3 інвалідністю, діти з інвалідністю та особи, які супроводжують осіб з інвалідністю першої групи або дітей з інвалідністю (не більше однієї особи, яка супроводжує особу з інвалідністю або дитину з інвалідністю), мають право на 50-відсоткову знижку вартості проїзду на внутрішніх лініях (маршрутах) повітряного, залізничного, річкового та автомобільного транспорту в період з 1 жовтня по 15 травня.

Пільгове перевезення осіб з інваідністю здійснюють усі підприємства транспорту незалежно від форми власності та підпорядкування відповдно до Закону України «Про транспорт» Звуження змісту та обсягу права осіб з інвалідністю на пільговий проїзд транспортом не допускається.

Порядок транспортного обслуговування осіб з інвалідністю та дітей з інваідністю на пільгових умовах визначається нормативно-правовими актами, що регламентують правила користування громадянами повітряним, заізничним, річковим, автомобільним та міським електричним транспортом.

(ст. 38-1 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»).

Діти з багатодітних сімей:

Безплатний проїзд автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання (п. 4 ч. 7 ст.13 Закону України «Про охорону дитинства»).

Особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, 1 категорії:

Безплатний проїзд один раз на рік до будь-якого пункту України і назад автомобільним транспортом (п. 19 ст. 20 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»).

Особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. 2 категорії:

50-процентна знижка вартості проїзду один раз на рік до будь-якого пункту України і назад автомобільним транспортом (п. 4 ст. 21 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»).

Пенсіонери за віком:

Безплатний проїзд на приміських маршрутах (п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 17 травня 1993 р. № 354 «Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування»).

Військовослужбовці:

Безплатний проїзд автомобільним транспортом у відрядження; у відпустку в межах України; при переведенні на нове місце проходження військової служби або у зв`язку з передислокацією військової частини; до місця проживання, обраного при звільненні з військової служби в межах України (п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців і членів їх смей»).

Військовослужбовці строкової ійськової служби:

Безплатний проїзд всіма видами транспорту загального користування приміського та міжміського сполучення (п. 2 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців і членів їх сімей»).

Військовослужбовці, які стали особами з інвалідністю внаслідок бойових дій, учасники _ бойових _дій__ та_ прирівняні до них особи, а_ також батьки військовослужбовців, які загинули чи померли безвісти під час _проходження вйськової служби.

  • Безплатний проїзд автобусами приміських маршрутів (ч. 4 ст. 14 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців і членів їх сімей»),
  • 50-відсоткова знижка при користуванні міжміським автомобільним транспортом (ч. 4 ст. 14 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців і членів їх сімей»).

Ветерани військової служби, ветерани_ органів_внутрішніх справ і особи. прирівняні до них (ветерани податкової міліції, ветерани пожежної охорони, ветерани Державної кримінально-виконавчої служби _України, ветерани служби _цивільного захисту, ветерани Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації:

Безплатний проїзд автомобільним транспортом загального користування в сільської місцевості, а також автобусами приміських маршрутів у межах України (п. 11 ст. 6 Закону України «Про статус ветеранів віськової служби, ветеранів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист»).

Вдови (вдівці) померлих (загиблих) ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і осіб, прирівняних до них:

Безплатний проїзд автомобі.

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: