Відтепер е-паспорти в додатку «Дія» офіційно є цифровими аналогами паперових документів

Общество | 08:55, 1.04.2021
 Поделиться

Поделиться в

Законом закріплюється визначення термінів «е-паспорт», «е-паспорт для виїзду за кордон».

Документом встановлюється, що такі паспорти формуються за бажанням особи, на ім’я якого оформлено паспорт громадянина України у формі карти або паспорт громадянина України для виїзду за кордон, оформлених із застосуванням засобів реєстру, і може пред’являтися на території України для посвідчення особи і підтвердження громадянства крім випадків перетинання державного кордону України, крім випадків необхідності підтвердження особи громадянина України при в’їзді в країну; для в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї; в’їзду, перебування, проживання або пересування в межах прикордонної смуги, виходу в територіальне море та внутрішні води України.

Електронний паспорт, електронний паспорт для виїзду за кордон формуються безкоштовно засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг.

Закон передбачає наявність в е-паспортах інформації про місце проживання та код платника податків.

«МВС є лідером діджиталізації. В рамках запуску національної онлайн-платформи «Дія» ми першими презентували сервіси – електронне посвідчення водія, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, оцифрувати ID-картки та закордонні біометричні паспорти», — зазначив заступник міністра внутрішніх справ Сергій Гончаров.

Цей закон важливий тому, що наразі можливість використання електронних паспортів забезпечується в рамках реалізації експериментального проекту, передбаченого постановою Кабінету Міністрів.

При цьому кількість громадян України, які користуються електронними паспортами через мобільний додаток «Дія», становить близько п’яти мільйонів осіб.

Закон вступає в силу 23 серпня 2021 року.

Департамент комунікації МВС України

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: