Візерунки зі всієї України: у музеї Слов’янська відкрилася виставка до Дня Незалежності

Культура | 15:17, 7.08.2021
 Поделиться

Поделиться в

У краєзнавчому музеї Слов’янська 6 серпня відкрилася виставка «Рушник єднання».

Вчора у міському краєзнавчому музеї відкрилася виставка під назвою «Рушник єднання» — вона присвячена 30-й річниці з Дня проголошення Незалежності України. Головний експонат виставки — 74-метровий рушник, на якому відображені орнаменти, характерні для різних міст та областей України.

«Рушник єднання» був створений в ході всеукраїнського проєкту «Єдина Україна: Схід і Захід разом», що діяв протягом 2010-2011 років. Так співпало, що у цьому році проєкту виповнюється 10 років. Автором і організатором проєкту стала громадська організація «Єдина Україна: Схід і Захід разом» з керівницею Світланою Кучеренко.

«Рушник єднання» почали створювати у Святогірську, там же його освятили. Далі різні міста та області дошивали до рушника частину з рідними для свого краю візерунками. Загалом експонат складається з 36 рушників та має довжину 74,29 метрів. Оосбливо цінним зараз є те, що на рушнику є частинки Севастополя.

Також в експозиції представлені вишиванки та рушники з колекцій музею. А серед частин довгого рушника на стінах показані фотографії з різними варіаціями національного українського вбрання.

 

https://www.6262.com.ua/news/3173647/vizerunki-zi-vsiei-ukraini-u-muzei-slovanska-vidkrilasa-vistavka-do-dna-

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: