Як народжують у Німеччині: розповідь краматорчанки, яка в евакуації вдруге стала мамою

Краматорськ | 10:15, 28.10.2022
 Поделиться

Поделиться в

baby in white bedroom 93675 12700 

Через війну частина мешканців Краматорська евакуювалися у інші країни. У кожного життя складається там по-різному. Комусь добре за кордоном, комусь не дуже. Але життя продовжується. І навіть там, далеко від Краматорська, на світ з’являються маленькі українці.

254498601 103336232165881 1783769512280099633 n

Так, у мешканки Краматорська Софії Череван, у Німеччині, у місті Вюрцбург, місяць тому народилася чудова донечка. Ми щиро вітаємо Ганну та бажаємо здоров’я і щастя всій сім’ї. І дякуємо Софії за те, що знайшла для нас час розповісти, як вона народжувала у Німеччині.

«Кожна жінка укладає договір з лікарнею, яку вона обрала»

Мої пологи проходили в Університетській клініці Вюрцбурга. У Німеччині, як і у нас, кожна жінка має право обрати самостійно пологовий будинок, де вона хоче народити дитину. Якщо її забирає швидка, то везуть у найближчу лікарню.

312502817 495836652513509 4741399351076905625 nКожна жінка укладає договір з лікарнею, яку вона обрала. Договір укладається на 6-7 місяці вагітності. Я уклала договір з Університетською клінікою, тому що мені її порекомендували. В клініці гарні лікарі, професіонали своєї справи. Я чула про них тільки позитивні відгуки.

Для укладання договору мені потрібно було поїхати туди, надати документи, направлення від мого гінекологу. Так, це була велика паперова тяганина. У Німеччині таке майже скрізь. Оформлення було довготривалим, але воно того варте.

«Потрібно було вказати, чи хочу я щоб пологи проходили вертикально, або горизонтально, або у воді»

Коли я туди їхала народжувати, попередньо зателефонувала. Мені підготували палату, кабінет для пологів. В документах, які ми оформлювали, було написано, як саме я хочу народжувати. Що мені потрібно, які ліки тощо.

Також при заповненні документів потрібно було вказати, чи хочу я щоб пологи проходили вертикально, або горизонтально, або у воді… Потрібна мені епідуральна анестезія чи ні. У разі, якщо буде екстрений кесарів розтин, яку я хочу анестезію. Тобто, у договорі та моїх документах було прописане все до дрібниць. А також була примітка, що я не знаю німецької мови. До речі, у процесі пологів я та медперсонал були на телефонному зв’язку з перекладачем.

Персонал дуже чуйний, ставився до мене прекрасно. Тут все робиться, щоб майбутній матусі було комфортно.

Коли я приїхала у лікарню, мене подивилися лікарі та перевели у кімнату для пологів. Там не дуже яскраве світло, нове обладнання. Все акуратно, красиво. Якщо я хотіла попити, наприклад, то мені одразу приносили. Народжувала я з епідуральною анестезією. Мені з подробицями пояснили, що і як, що я буду відчувати.

Якщо порівнювати пологи в Україні та тут (це не перша моя дитина), то скажу, що у Німеччині було народжувати краще. І швидше пройшов період реабілітації.

«Тут немає ніяких дієт для матерів. Можна їсти і пити все: кофе, газовану воду»

Після народження мені одразу дали дитину. Потім, через дві години, нас перевели до післяпологової палати. Там було все для мене та малюка.

Дуже добре годували. Три рази на день. Все було смачно. Запитували, щоб я хотіла поїсти. Тобто надавали меню і я обирала, що я хочу. Було багато фруктів в меню.

311880327 1236994873524430 5816504602865691617 nТут немає ніяких дієт для матерів, які годують грудьми. Можна їсти і пити все: кофе, газовану воду… А також їсти солодке, солоне, мучне…

Можна відвідувати у пологовому будинку. До мене приходили рідні, тільки здали перед цим тест на ковід.

«Памперси, дитячі пляшечки, соску ті інші необхідні речі як для дитини, так і для мене, надавала лікарня»

Коли нас вже виписували, то подарували красиву листівку та відбитки ніжок моєї донечки. До лікарні потрібно було приїхати з автокріслом. Про це попередили. Більше мені не знадобилося нічого. Памперси, дитячі пляшечки, соску ті інші необхідні речі як для дитини, так і для мене, надавала лікарня.

Лікарі відносились дуже уважно. Як і медсестри. Запитували постійно про моє самопочуття, пропонували допомогу навіть у переодяганні дитини чи заміні памперсів, якщо в тебе немає сил.

Дитину дуже ретельно обстежують. Беруть кров на велику кількість захворювань. Перевіряють слух дитини. І тільки потім, якщо все добре, відпускають додому.

Після пологів матусі мають право користуватися послугами акушерки. Якщо в тебе немає її, то у лікарні допомагають – дають номери телефонів, рекомендують до кого звернутися. Послуги акушерки включені до страхування. Як і пологи. Я нічого не платила клініці.

«Акушерка приходить до вас додому кожен день перший місяць, а потім 1 раз на тиждень. І так вона допомагає на протязі 3 місяців»

Акушерка приходить на наступний день після виписки додому. Вона консультує повністю по дитині, та по тобі самій. Вона може порекомендувати ліки, виписати рецепти. Також вона є консультантом по грудному вигодовуванню.

Акушерка може консультувати вже починаючи з останнього місяця вагітності. З нею укладається договір. Акушерка приходить до вас додому кожен день перший місяць, а потім 1 раз на тиждень. І так вона допомагає на протязі 3 місяців.

Мені дуже сподівався такий досвід. Все дуже добре організовано. Не дивлячись на мовний бар’єр, до мене всі ставилися прекрасно. Підтримували. Допомагали. Мені дуже сподобалося народжувати у Німеччині.

Я дякую всім лікарям та медперсоналу клініки за чуйність, відвертість, співчуття. За підтримку та повагу до українців.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: