Як подолати втому: рекомендації Центру громадського здоровя

Краматорськ | 13:52, 18.12.2022
 Поделиться

Поделиться в

snyat 
Це нормально — почуватися не в тонусі у воєнний час. Проте якщо перейти межу, то знижується наша працездатність, розвивається виражена втома, виснажується нервова система. І якщо вчасно не подбати про себе, ці негативні процеси матимуть шкідливий вплив на наш організм. 
Центр громадського здоровя України надав рекомендації, як подолати втому. 
 
Як проявляється втома:
 
відчуття знесилення, коли людина відчуває, що не в змозі належним чином продовжувати роботу;
послаблення і відволікання уваги, зниження здатності концентрувати увагу;
погіршення запам’ятовування інформації;
сповільненні процесів мислення, втрата глибини і критичності мислення;
зниження інтересу до роботи;
підвищена дратівливість;
сонливість;
негативні реакції з боку серцево-судинної системи: підвищення рівня артеріального тиску та частоти пульсу.
 
Як подолати втому?
 
Важливо помітити моменти втоми й давати собі добрий перепочинок, змінювати діяльність. Намагайтесь раціонально розподіляти час активності та відпочинку. У разі великої завантаженості не соромтесь звернутися по допомогу до близьких і колег. Робіть нетривалі, бажано активні перерви, наприклад, можна вийти на свіже повітря та пройтися пішки хвилин 20–30. Якщо ви займалися фізичною та важкою працею — у перервах переключайтесь на розумову діяльність.
Якщо ви постійно почуваєтеся втомленими, зверніть увагу на свій сон. Дорослим потрібно спати не менше 7 годин або більше. Перед сном намагайтесь обмежити перегляд емоційно насиченого контенту і соцмереж.
 
Організуйте режим харчування.
 
Здоров’я, працездатність, розумова та фізична активніть дуже залежить від правильного та повноцінного харчування. Саме через їжу людина поповнює свої енергетичні запаси, а організм отримує речовини необхідні для нормального функціонування органів і систем.
 
Відмовтесь від шкідливих звичок і бережіть здоров’я.
 
 
Ось тут ми писали, чому вживати алкоголь під час війни погана ідея: https://bit.ly/3Hpu6cA, а тут про куріння: https://bit.ly/3FmsVrI. Не забувайте рухатися. Насамперед, під час фізичної активності знижується рівень гормону стресу кортизолу, і ще є низка переваг: https://bit.ly/3WaYjjA. Будь-яка фізична активність — біг, плавання, їзда на велосипеді — надасть заряд бадьорості й позитивних емоцій. Головне, щоб такі заняття були регулярними.
 
Надзвичайно великий вплив на здоров’я мають негативні емоції та душевні переживання
 
Намагайтесь розбудовувати взаємовідносини з людьми поруч в атмосфері доброзичливості, порядності, толерантності та співчуття. У будь-якій ситуації зберігайте оптимізм та почуття гумору. А тут ми маємо поради як ужитися на одній території великій кількості людей: https://bit.ly/3FfBepn.
На сьогодні немає ніякого спеціального медикаментозного лікування втоми, проте зміна поведінки неодмінно допоможе полегшити симптоми й подолати втому.
 
Якщо всі намагання лишилися марними і ваш стан здоров’я не покращився — зверніться по допомогу до спеціаліста. Можливо, причини поганого самопочуття криються глибше, але правильно та своєчасно поставлений діагноз сприятиме швидкому одужанню.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: