Як студентам із ТОТ і переселенцям перевестися на держбюджет?

Краматорськ | 17:23, 10.11.2022
 Поделиться

Поделиться в

 
dcneg00 
Студенти з ТОТ та переселенці, які навчаються за контрактом, можуть перевестися на держбюжет. Мінреінтеграції пояснило, як це зробити.
 
«Нещодавно Уряд затвердив механізм переведення студентів з ТОТ та переселенців з контракту на місця державного замовлення в закладах фахової передвищої та вищої освіти. 
 
Оприлюднена відповідна постанова Кабінету Міністрів України від 28.10.2022 № 1224. Вона була розроблена за дорученням Президента Володимира Зеленського.
 
Хто має право перевестися з контрактної форми навчання на бюджетну?
 
Студенти, які проживають на ТОТ, на території громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) на території громад, що станом на 15 жовтня відповідного року включені до переліку, затвердженого Мінреінтеграції.
 
Студенти, які виїхали з таких територій.
А також:
— діти загиблих захисників України;
— учасники бойових дій і їхні діти;
— особи, що отримали інвалідність внаслідок війни, та їхні діти.
УВАГА! Дія постанови розповсюджується на студентів, які:
— були зараховані на контракт до 2021 року включно;
— здобувають такий ступінь освіти вперше.
 
Які документи потрібні для ВПО та студентів із ТОТ?
Витяг з реєстру територіальної громади.
Він має підтверджувати відомості про місце проживання (перебування) особи станом на 24 лютого 2022 року або містити інформацію про задеклароване/зареєстроване місце проживання (перебування) чи про зняття з нього на підставі відомостей ДМС.
Документ про освіту, здобуту в закладі, який розташований на території відповідних територіальних громад.
Він може стати у нагоді, якщо інформації у згаданому реєстрі немає або місце проживання знято з реєстрації до 24 лютого 2022 року.
 
Куди надавати документи?
Треба звернутися із заявою до керівника свого закладу освіти. Виш здійснює верифікацію поданих документів і вносить інформацію про студента до Єдиної державної електронної бази з питань освіти в модулі «Здобувачі освіти».
 
УВАГА! Переведення на місця державного замовлення студентів, дані про яких внесуть до ЄДЕБО після 15 листопада, може бути здійснено у 2023 році.
 
На які бюджетні місця братимуть таких студентів?
Переведення здійснюватимуться за рахунок невикористаних місць державного замовлення у 2022 році, а також наявності вакантних (вивільнених) місць. За відсутності останніх можливе збільшення обсягу державного замовлення.
 
УВАГА! Якщо у закладі є студенти зазначених вище категорій, керівникам закладів забороняється самостійно без дозволу відповідного держзамовника переводити студентів інших категорій на вакантні (вивільнені) місця державного замовлення».

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: