Як у Миколаївці працюватимуть ринки в умовах карантину

Общество | 12:09, 3.04.2020
 Поделиться

Поделиться в

З метою забезпечення протиепідемічних заходів запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) на території Миколаївської об’єднаної територіальної громади в умовах дії карантину, місцевою комісією з питань техногенно-екологічної безпеки було прийнято низку рішень, щодо функціонування продовольчих ринків.

На продовольчих та непродовольчих ринках тимчасово заборонити реалізацію непродовольчої групи товарів, крім торгівлі продуктами харчування (на продовольчих ринках), засобами гігієни, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом, засобами зв’язку за умовами дотримання санітарних та протиепідемічних заходів.

Керівникам ринків забезпечити умови для виконання наступних вимог:

— Зареєстрований оператор ринку харчових продуктів.

— Дотримання Ветеринарно-санітарних правил для ринків, затверджених Наказом від 04.06.1996 року № 23 та діючого законодавства щодо безпечності харчових продуктів.

В критих павільйонах ринків:

— Визначити кількість покупців, які одночасно можуть перебувати в критому торгівельному павільйоні з розрахунку не більш однієї людини на 20 м2 , їх вхід забезпечити у медичних масках, про що попередньо інформувати.

— Визначити відповідальних осіб, які будуть регулювати та контролювати кількість покупців у торгівельному залі.

— Виконати розмітку у зонах обслуговування, розрахунків біля торгових точок, прилавків, для відвідувачів або покупців на відстані не менше 1,5- 2,0 м. один від одного та контролювати додержання.

— Знаходження всіх працівників ринку та продавців на робочому місці у засобах індивідуального захисту (медичні маски, за можливістю рукавички).

— Не допускати до роботи осіб, що мають ознаки захворювань ГРВІ.

— Проводити вологе прибирання приміщень ринку з використанням миючих та дезінфекційних засобів, провітрювання торгівельного залу не рідше, ніж кожні 3 години після закінчення зміни та за необхідністю.

— Відповідальна ставитися до миття та дезінфекції найбільш забруднених поверхонь предметів (ручки вхідних дверей, вхідні двері, ручки обладнання).

— Забезпечити та контролювати наявність рідкого мила, одноразових паперових рушників, спиртовмісних антисептичних засобів в місцях відпочинку персоналу, туалетах, наявність проточної холодної та гарячої проточної води для забезпечення дотримання протиепідемічного режиму.

На відкритих майданчиках, у т.ч. ринках вихідного дня:

— Забезпечити на ринках вихідного дня між місцями торгівлі не менше 3 м.

— Зробити розмітку для забезпечення покупцями відстані не менше 1,5- 2,0 м один від одного.

— Забезпечити наявність на ринку умов для додержання протиепідемічного режиму.

Забезпечити застосування вищезазначених умов роботи ринків (ТОВ «Злак», ФОП Атаманчук Г.С.) при наявності зареєстрованого оператора ринку продовольчих товарів.

Керівнику ТОВ «Злак», ФОП Атаманчук Г.С. при отриманні документів оператора ринку продовольчих товарів повідомити належним чином виконавчий комітет Миколаївської міської ради щодо подальшого розгляду роботи ринків на території Миколаївської міської ОТГ.

Підприємцям, що здійснюють торгівлю на ринках забезпечити:

— Реалізацію продуктів харчування в фасованому та ізольованому вигляді.

—  Не допускати до роботи продавців. Що мають ознаки респіраторних захворювань (підвищена температура, кашель, нежить, лихоманка, слабкість, ломота у тілі, задишка).

— Находження на робочу місці працівників у медичних масках та своєчасно замінювати їх (кожні 2-4 години або негайно після забруднення) з подальшим знешкодженням та миттям рук з милом та обробкою рук спиртовмісним антисептиком відразу після знімання маски, наявності антисептика у продавця на кожному робочому місці,

— Додержання умов гігієни рук- часте миття з рідким милом та обробка спиртовмісним антисептиком не рідше ніж раз на 2 години (вміст спирту 60-80%), після кожної перерви у роботі та відвідування туалету, рекомендована робота у одноразових рукавичках, які необхідно регулярно змінювати.

— Проведення миття та дезінфекція торгового місця не рідше ніж кожні 3 години

— Наявність промаркованого інвентарю для проведення прибирання та дезінфекції

— Для проведення дезінфекції надавати перевагу дезінфікуючим засобам з мінімальним терміном експозиції для вірусних інфекцій відповідно до інструкції.

Суб’єктам господарювання у сфері роздрібної торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв’язку, провадження банківської та страхової діяльності режиму роботи з розрахунку один відвідувач на 10 м2 площі торгівельного (операційного) залу за умови дотримання дистанції між ними не менше як 1,5 метра із встановленням спеціальних позначок.

Запровадити щоденний температурний скринінг працівників, негайно відправляти додому на самоізоляцію усіх працівників, які мають ознаки гострих респіраторних захворювань. Терміново повідомляти про ці випадки Слов’янську району філію ДУ «Донецькій обласний лабораторний центр».

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: