Як виявити захворювання товстої кишки на ранніх стадіях

Краматорськ | 09:39, 23.10.2022
 Поделиться

Поделиться в

original 74 850x477 
Рак товстої кишки є одним із найагресивніших онкологічних процесів. Тож його дуже важливо вчасно виявити, аби зберегти життя пацієнта. Відповіді на найпоширеніші запитання щодо цього захворювання дає Валерій Кєтов – лікар хірург-онколог ОТМО.
 
Які перші ознаки онкологічного захворювання прямої кишки?
 
Найчастіше, онкологічні захворювання товстої кишки маніфестують такими симптомами, як поява крові та слизу у калі. Якщо ви спостерігаєте ці симптоми, не треба нехтувати ними, зверніться якнайшвидше до лікаря.
 
Як виявити захворювання товстої кишки на ранніх стадіях?
 
Усі люди у віці від 45 до 70 років повинні проходити щорічний скринінг на онкологічні захворювання прямої кишки. Найпростішим є проходження FOB-тесту (тест на приховану кров у калі). При позитивному результаті тесту (виявленні прихованої крові у калі) обов’язково зверніться до лікаря.
Чи є спадковими онкологічні захворювання товстої кишки?
Більшість випадків онкологічних захворювань товстої кишки НЕ є спадковими. Але, якщо серед ваших родичів спостерігаються випадки захворювань товстої кишки, ви можете дослідити їх спадковість. Є два основних спадкових синдроми для злоякісних захворювань товстої кишки – синдром Лінча та сімейний аденоматозний поліпоз (САП).
Встановлення спадковості захворювання товстої кишки допоможе вам попередити його тяжкий перебіг.
 
Що за літери TNM у моєму онкологічному діагнозі?
 
Для визначення стадії захворювання товстої кишки використовується система класифікації ступеня поширення злоякісних пухлин. T – як далеко пухлина розповсюдилась через стінку прямої кишки. N – наявність пухлинних клітин у лімфатичних вузлах. М – чи поширилась пухлина за межі первинного органу (метастазування).
 
Звертайтесь до лікарів ОТМО за адресою: м. Львів, вул. Богдана Хмельницького, 11-15,
Телефонуйте: +38 050 2903430.
 
Нагадаємо, що з 23 травня у Краматорську відновлено амбулаторний прийом онкохворих. Пацієнтам надається консультаційна допомога та проводяться курси хіміотерапії. Лікарі-онкологи працюють за адресою: м.Краматорськ, вул. Олекси Тихого, 31 (будівля онкодиспансеру).
 
 
 
 

262845472 272922001486071 3123186468239440930 n 1
 
Проект реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program. 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: