Як власникам житла, які прийняли переселенців, отримати компенсацію за комуналку

Общество | 09:49, 1.04.2022
 Поделиться

Поделиться в

Власникі житла, що безоплатно приймають переселенців, можуть отримати компенсацію. Розповідаємо, як це зробити.

Уряд розробив соціальний пакет для підтримки внутрішньо переміщених осіб, яким врегульовуються соціальні виплати, працевлаштування, а також розміщення осіб, які втратили або вимушено покинули своє житло.

Пакет передбачає, що власники житла, які безкоштовно прихистили внутрішньо переміщених осіб, отримають гарантовану державну підтримку в розмірі близько 450 грн на місяць за кожну прийняту особу, незалежно від віку, для компенсації витрат на комунальні послуги.

Щоб запропонувати своє житло для проживання внутрішньо переміщеним особам і отримати компенсацію, необхідно:

1. Подати заяву до органу місцевого самоврядування (ОМС) за місцем проживання або через сайт Прихисток про готовність прийняти у себе переселенців (в подальшому це можна буде зробити й через застосунок Дія).

2. При поселенні переселенців подати відповідну заяву до ОМС (орган місцевого самоврядування).

3. До п’ятого числа кожного місяця інформувати ОМС про кількість днів та переселенців, які проживали; — отримати компенсацію (до 20 числа поточного місяця).

Уряд також компенсує комунальні витрати місцевим бюджетам, які безоплатно прийняли переселенців у закладах комунальної власності.

Відшкодовуватися будуть витрати на комуналку, що надані з 1 березня 2022 року. Тобто на початку квітня громади матимуть змогу подавати заявки на відшкодування. Йдеться про теплопостачання, водопостачання, водовідведення, побутові відходи, газопостачання, електропостачання, купівлею дров, пелетів, вугілля та інших видів палива.

Як громадам, які безоплатно приймають переселенців, отримати компенсації місцевим бюджетам на оплату комунальних послуг:

1. Орган місцевого самоврядування безкоштовно розміщує тимчасово переміщених осіб на базі комунальних закладів, підприємств, установ та організацій (школа, дитсадок тощо).

2. Комунальний заклад, підприємство, установа чи організація сплачує комунальні послуги до 20-го числа місяця, наступного за звітним, у якому були отримані комунальні послуги. (наприклад, оплатити до 20 квітня 2022 року рахунки за надані комунальні послуги у березні 2022 року).

3. Інформація про оплату комунальних послуг надається відповідному ОМС.

4. ОМС не пізніше третього робочого дня після оплати подає до обласної військової адміністрації заяву на отримання компенсації разом з документами про оплату послуг.

5. Обласні військові адміністрації протягом двох робочих днів після отримання заяв скеровують узагальнену інформацію до Мінрегіону.

6. Мінрегіон узагальнює інформацію, надану військовими адміністраціями, та готує проект рішення Кабінету Міністрів про виділення коштів з резервного фонду держбюджету для компенсації.

7. Орган місцевого самоврядування отримує компенсацію.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: