Як захистити себе та дитину від грипу: поради лікаря

Краматорськ | 11:12, 11.02.2023
 Поделиться

Поделиться в

7243690445678
Краматорчани хворіють на грип. Випадки цього важкого захворювання, від наслідків якого може постраждати здоров’я не менше, чим від коронавірусу, регулярно фіксують місцеві лікарі.

Міський інфекціоніст, обласний експерт з питань дитячих інфекційних захворювань департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, завідувач інфекційним відділенням №2 КНП «Дитяче територіальне медичне об’єднання» КМР Дмитро Яковенко надав декілька порад, як захистити себе і дітей від захворювання.

— Мої рекомендації стосуються, як дорослих, так і дітей. Бо від дорослих залежить в певній мірі і здоров’я дитини. Якщо хоч якась частина мешканців міста прислухається, вже буде добре.

Тож в першу чергу, щоб не захворіти —  уникайте близького контакту з хворим. Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, у яких застуда, нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію з іншими людьми, щоб вберегти їх від хвороби. Не беріть із собою в людні місця дітей. Не дозволяйте їм гратися з хворими дітьми. Вони встигнуть це зробити, коли інша дитина одужає.

Використання маски виправдане лише за умови використання її хворою людиною, якщо поряд здорові. Звісно, вірус вона не затримає, але допоможе зупинити крапельки із вірусом. Тож, якщо ви захворіл і у вас є діти, бажано бути в масці.

Під час кашлю та чхання грип розповсюджується особливо швидко. Прикрийте серветкою рот та ніс — це знизить ймовірність передачі інфекції іншим. Привчайте до цього дітей.

Мийте руки. Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.

Намагайтеся не торкатися обличчя. На руках дуже багато мікробів. Торкаючись руками обличчя ви збільшуєте шанси мікробів потрапити в організм через очі, рот та ніс.

Якщо захворіли, то візьміть лікарняний. Грип швидко передається, тому так званий «трудовий героїзм» лише сприятиме поширенню інфекції. Якщо захворіла дитина — зверніться до лікаря, не займайтеся самолікуванням. 

Не «годуйте»дитину всілякими розрекламованими засобами ніби то для підвищення імунітету. Бо це будуть просто гроші на вітер. Лікар порадить, які вітаміни приймати або ліки. 

Регулярно провітрюйте приміщення, це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий.

Будьте фізично активними, висипайтеся, пийте багато води та харчуйтеся корисно, за можливістю.

Бажаю всім здоровя.

Цифри

За даними Центру громадського здоровя вУкраїні від початку епідсезону на грип та ГРВІ перехворіло 2 млн людей!

За тиждень на грип та ГРВІ, включно з COVID-19, захворіли 120 223 людей. З них 58 657 — діти віком до 17 років. 
 
 

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: