Які безоплатні послуги отримує пацієнт з пневмонією?

Краматорськ | 11:28, 12.11.2022
 Поделиться

Поделиться в

pnevmoniyaЯкі безоплатні послуги отримує пацієнт з пневмонією, інформує НСЗУ.
 
Пневмонія – це гострий інфекційний запальний процес у легенях, який розвивається внаслідок потрапляння до організму інфікуючих агентів, наприклад бактерій чи вірусів. Внаслідок цього пошкоджується легенева тканина, тому виникають проблеми з диханням.
 
Діагностика та лікування пневмонії, а також необхідні аналізи є безоплатними за Програмою медичних гарантій. Замість пацієнта платить Національна служба здоров’я України.
 
Найчастішими симптомами пневмонії є:
кашель — сухий або з мокротинням;
утруднене дихання, часте і поверхневе, задишка буває навіть у спокійному стані;
висока температура тіла (39° і вище),
прискорене серцебиття;
загальна слабкість;
пітливість і тремтіння;
втрата апетиту;
біль у грудях, який посилюється при диханні та кашлі.
 
Якщо помітили у себе якісь із цих симптомів, зверніться до лікаря, з яким маєте декларацію. Сімейний лікар за потреби випише направлення на додаткові аналізи чи обстеження, а також на консультацію до спеціаліста, наприклад, пульмонолога.
 
Маючи направлення на аналізи та обстеження пацієнт може пройти їх безоплатно у медзакладах, які підписали договір з Національною службою здоров’я на пакет амбулаторної допомоги.
В тих самих закладах, які мають договір з НСЗУ на амбулаторну допомогу, пацієнт може пройти консультацію пульмонолога. За умови, що у закладі є такий фахівець. Тому перед візитом до медзакладу радимо уточнити, чи працює там пульмонолог та чи роблять потрібні обстеження та аналізи. Адже заклад може не спеціалізуватися саме на цій медичні допомозі, а мати інший профіль.
 
Якщо стан пацієнта вимагає госпіталізації, лікар видасть направлення одразу в стаціонар. У стаціонарі всі необхідні обстеження, аналізи та саме лікування також є безоплатними. За умови, що медзаклад уклав договір з Національною службою здоров’я за напрямом стаціонарної допомоги.
 
Знайти найближчий медзаклад, яка має договір з НСЗУ, можна зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: