Які ліки можуть отримати безкоштовно мешканці Краматорська

Краматорськ | 11:27, 4.05.2023
 Поделиться

Поделиться в

be4a1bc7807296ccfabe47c173224f7f 1024x768
Є кілька шляхів забезпечення українців безоплатними ліками, інформує НСЗУ. Розповідаємо, коли пацієнт може розраховувати на безоплатні ліки.
 
Ліки за програмою реімбурсації, це — інсуліни та “Доступні ліки” — при амбулаторному лікуванні. На сьогодні ця програма охоплює понад 450 препаратів, включно із інсулінами та комбінованими лікарськими засобами. Дізнатись, які ж з них повністю безоплатні, можна тут. 
 
Ліки з Національного переліку основних лікарських засобів, які лікарні, що надають медичні послуги, мають закуповувати самостійно. Такі ліки надаються пацієнтам при стаціонарному та амбулаторному-поліклінічному лікуванні.
Перевірити, чи входять призначені препарати до Нацпереліку можна на сайті або у мобільному додатку “Ліки Контроль” https://likicontrol.com.ua А також на інформаційних стендах лікарні.
 
Ліки, які медзаклади отримують через централізовані закупівлі державного підприємства “Медичні закупівлі України” за заявками регіональних департаментів охорони здоров’я. Інформація про залишки ліків, які закуповуються за державними програмами, публікується на сайті МОЗ https://moz.gov.ua/zakupivli-likiv.
 
Тож інформація про те, що для пацієнтів недоступні безоплатні ліки — не відповідає дійсності, підкреслюють в НСЗУ.
 
Додаємо ще інформацію про корисні ресурси пошуку безоплатних ліків:
 
сайт і мобільний додаток «Ліки Контроль» з інформацією про ліки та інструкціями до них: https://likicontrol.com.ua
чат-бот «Спитай Гриця» для пошуку препаратів і найближчої аптеки у рамках програми «Доступні ліки»: https://t.me/SpytaiGrytsia_bot
ресурс «Tabletki.ua» для пошуку «Доступних ліків» в аптеках: https://tabletki.ua/uk/
ресурс “Є ЛІКИ” https://eliky.in.ua/.
 
Якщо у вас виникли додаткові питання, можна зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за телефоном 16-77(з понеділка по четвер з 9 години ранку до 18 години та з 9 години ранку до 16:45 у п’ятницю у робочі дні).

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: