Які медичні послуги надаватиме Слов’янська центральна районна лікарня

Медицина | 11:56, 30.05.2020
 Поделиться

Поделиться в

Шановні клієнти КНП «Слов’янська центральна районна лікарня»!

Станом на 01 квітня 2020 року на виконання Закону України “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення” Програма медичних гарантій запрацювала в повному обсязі. Національна служба здоров’я України (далі – НСЗУ) закуповує медичні послуги у закладах охорони усіх рівнів надання медичної допомоги та форми власності і оплачує їх за договором. Процедура закупівель медичних послуг передбачає дотримання надавачами умов надання послуг та специфікацій на конкретні послуги/групи послуг.

Таким чином адміністрацією КНП «Слов’янська ЦРЛ» укладено договори з НСЗУ за такими пакетами медичних послуг:

— амбулаторна вторинна (спеціалізована) та третинна (високоспеціалізована) медична допомога дорослим та дітям, включаючи медичну реабілітацію та стоматологічну допомогу;

— езофагогастродуоденоскопія (діагностична / з ендоскопічною маніпуляцією);

— хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах;

— стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій;

— діагностика, лікування та супровід осіб із вірусом імунодефіциту людини;

— стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям.

У зв’язку з чим станом на 2020 рік структура КНП «Слов’янська ЦРЛ» не зміниться, а саме:

  1. Адміністративно-управлінський підрозділ.
  2. Лікувально-профілактичні підрозділи до складу яких входять:

2.1. Стаціонарна служба на 115 ліжок, у тому числі:

2.1.1. Терапевтичне відділення на 65 ліжок, у тому числі:

— терапевтичних – 25;

— неврологічних – 20;

— кардіологічних – 20.

2.1.2. Хірургічне відділення на 30 ліжок, у тому числі:

— хірургічних – 20;

— гінекологічних -10;

— кабінет трансфузіології.

2.1.3. Відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії, у тому   числі палата  інтенсивної терапії на 3 ліжка.

2.1.4. Інфекційне відділення на 20 ліжок, у тому числі:

— інфекційних боксованих для дорослих – 20.

2.2. Консультативна поліклініка до складу якої входять:

— кабінет лікаря-хірурга;

— кабінет лікаря-акушера-гінеколога;

— кабінет лікаря-отоларинголога;

— кабінет лікаря-офтальмолога;

— кабінет лікаря-невропатолога;

— кабінет профілактики та лікування хворих на СНІД та ВІЛ -інфікованих;

— кабінет лікаря-кардіолога;

— кабінет лікаря-ендокринолога;

— кабінет лікаря — дерматовенеролога;

— кабінет лікаря-онколога;

— кабінет лікаря-фтизіатра;

— кабінет лікаря-нарколога;

— кабінет лікаря-терапевта, голови комісії з проведення профілактичних медичних оглядів;

— кабінет профілактики;

— процедурний кабінет;

— кабінет забору інфекційного матеріалу;

— реєстратура.

  1. Допоміжно-діагностичні підрозділи до складу яких входять:

— приймальне відділення;

— центральне стерилізаційне відділення;

— патологоанатомічне відділення;

— рентгенологічне відділення, до складу якого входять:

— кабінет флюорографічного дослідження;

— кабінет рентгенологічного дослідження;

— фізіотерапевтичне відділення;

— клініко-діагностична лабораторія з клінічним та бактеріологічним

відділами;

— кабінет функціональної діагностики;

— кабінет ендоскопічних досліджень;

— кабінет ультразвукової діагностики.

Нажаль, за результатами діяльності, наявного оснащення та кадрового потенціалу КНП «Слов’янська ЦРЛ» не відповідає вимогам за іншими пакетами медичних послуг та, на теперішній час, не має можливості надання допомоги за пріоритетними пакетами. Але адміністрацією КНП «Слов’янська ЦРЛ» вживаються заходи щодо розширення спектру послуг шляхом залучення благодійних коштів. На гроші, перераховані енергетичною компанією через фонд «Відновлення та розвиток», лікарня закупила сучасне обладнання для лабораторних досліджень загальною вартістю, що перевищує 121 тис. грн., а саме спектрофотометр, центрифуга, витяжна лабораторна шафа, аквадистилятор, лейкоцитарний лабораторний лічильник, сучасні мікроскопи, що дозволяють виводити інформацію на комп’ютер), відновила роботу гематологічного аналізатора, що дозволить значно прискорити проведення аналізів крові. Вживаються заходи для розширення діагностичних можливостей закладу. Впровадження стратегії надання послуг щодо збереження репродуктивного здоров’я, забезпечення надання високоякісної медичної допомоги у сфері охорони здоров’я можливо у разі розширення співпраці з Національною службою здоров’я України.  Адміністрація КНП «Слов’янська ЦРЛ» планує укласти з Національною службою здоров’я, договір на додаткові пакети медичних послуг, а саме «Мамографія», «Гістероскопія», «Колоноскопія».

Для сучасної української охорони здоров’я в умовах значного дефіциту коштів особливо важливим є ефективне використання наявних ресурсів.

З 01 квітня 2020 року Національна служба здоров’я України здійснює оплату підприємствам охорони здоров’я за надання медичних послуг згідно з договорами про медичне обслуговування населення, укладеними з НСЗУ. За результатами діяльності в 2018 році КНП «Слов’янська ЦРЛ» має проблему недостатності фінансування, що надходить від НСЗУ на утримання закладу.  Адміністрацією підприємства вжито ряд заходів для виправлення ситуації, а саме: залучені кошти благодійної організації, фінансові надходження за рахунок платних послуг направляються на утримання підприємства, проведено оптимізацію ліжкового фонду та штатних посад. Саме хірургічне відділення за результатами діяльності в попередні роки (кількість проведених оперативних втручань) має максимальний дефіцит бюджету в порівнянні з іншими відділеннями і підрозділами лікарні. Це вимушені міри, але якщо не вживати заходів щодо оптимізації роботи закладу, унеможливлюється  ефективне та якісне надання медичної допомоги населенню.

Планується адміністрацією КНП «Слов’янська ЦРЛ» також запровадити в закладі такі види діяльності, які б виділяли заклад серед конкурентів унікальністю. На теперішній час заклад вже законтрактувався з НСЗУ за пакетом «Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям» (заклади охорони здоров’я м. Слов’янськ такі види медичної допомоги не надають). Вжито заходів щодо підготовки спеціалістів за цим напрямком діяльності, а саме 6 спеціалістів протягом квітня 2020 року пройшли навчання. успішно пройшли тестування та отримали сертифікати за напрямком «Паліативна допомога». Планується відкриття відділення реабілітації хворих з ураженням опорно-рухового апарату та ураженням нервової системи, що дозволить розширити спектр послуг лікарні, залучити додаткові кошти на утримання закладу та подальший його розвиток.

Добре здоров’я є однією з найважливіших складових для людини, воно надає безліч різних можливостей, у тому числі розширення доступу до освіти й ринку праці, збільшення продуктивності праці і добробуту, зниження витрат на медичне обслуговування, хороші соціальні відносини і, звичайно, більш довге життя. Адміністрація та колектив КНП «Слов’янська ЦРЛ» на теперішній час та в подальшому працює на розвиток закладу, покращення якості надання медичної та умов перебування пацієнтів!

 

З повагою,

 директор КНП «Слов’янська ЦРЛ» 

Світлана Коплянок

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: