Яєчня під забороною! Діти Краматорська стали частіше хворіти на сальмонельоз

Краматорськ | 18:48, 17.02.2023
 Поделиться

Поделиться в

Yaytsa 960x854
У Краматорську фіксується зростання захворюваності на
сальмонельоз серед дітей. Перехворілі мають вік до 17 років. 

Погіршення ситуації із захворюваністю нашому виданню підтвердив керівник держпродспоживслужби Краматорська Генадій Лобанов.

“Спостерігається деяке погіршення ситуації. Хворіли на сальмонельоз і раніше, але наразі випадки фіксуються частіше”.

Міський інфекціоніст, обласний експерт з питань дитячих інфекційних захворювань департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, завідувач інфекційним відділенням №2 КНП «Дитяче територіальне медичне об’єднання» КМР Дмитро Яковенко розповів, що дійсно, діти хворіють. І не тільки у Краматорську, а й в Слов’янську.

Сальмонельоз у дитини — це інфекційне захворювання травної системи, що виникає в результаті зараження бактеріями роду Salmonella і супроводжується сильною інтоксикацією та дегідратацією організму. 

Це дуже небезпечне захворювання. Воно супроводжується підвищенням температури, блювотою, сильним проносом.

Найбільш небезпечними в аспекті зараження сальмонельозом є термічно необроблені яйця, м’ясні і молочні продукти. 

Я вважаю, що діти заражується при вживанні яєць, які були не достатньо обробленими. Наприклад, яєшня або некруто відварене яйце.

Яйця містять сальмонеллу. Вона природній мешканець кишечника курей. І вона є у курячому посліді. Тому, бактерія може попадати у яєшню при розбитті яйця. І не встигає гинути, якщо яйце тільки смажити. 

Рекомендую батькам не годувати зараз дітей омлетами, глазунями, яєшнею. Якщо ви хочете дати яйце, бо це дійсно споживно, то відваріть його не менше 10 хвилин. Тоді бактерія загине.

Важливо дотримуватися правил гігієни при приготуванні та обробці їжі”.

Також Дмитро Яковенко підкреслив, що сальмонельоз не лікується вдома, а тільки в стаціонарі під доглядом лікаря. Тож при перших ознаках захворювання зверніться до свого сімейного лікарі чи педіатра, або одразу у стаціонар. 

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: