З 20 грудня у водоймах Донеччини забороняється вилов раків!

Общество | 14:01, 8.12.2020
 Поделиться

Поделиться в

В період з 10 грудня  по 30 червня встановлюється заборона на вилов раків в рибогосподарських водних об’єктах Донецької області.

Заборону встановлено з метою створення відповідних умови для нормального циклу розмноження та відтворення річкових раків. З наказом Управління Державного агентства рибного господарства у Донецькій області можна ознайомитись за тут: http://dn.darg.gov.ua/files/10/Nakaz_242.pdf.

Основним зовнішнім чинником, який визначає термін проходження всіх етапів розмноження річкових раків є температура води та гідрологічний режим конкретного року.

За даними багаторічних досліджень, спарювання та закладка ікри у раків розпочинається за температури води нижче 10 C. Станом на третю декаду листопада температура води у водних об’єктах Донецької області становила 6 — 9 C. Такі умови є оптимальними для спарювання річкових раків. Тому для забезпечення сприятливих умов для відновлення їхньої популяції на території Донецької області встановлюється заборона на вилов раків.

Нагадуємо, лов раків під час заборони є грубим порушенням рибоохоронного законодавства, за яке передбачена адміністративна відповідальність за ч.4 ст.85 КУпАП та штраф, розмір якого від 340 до 680 гривень.

Крім штрафу, за кожен незаконно добутий екземпляр рака нараховуються збитки у розмірі 25,5 грн.

Донецький рибоохоронний патруль  закликає всіх рибалок – любителів та рибалок — промисловиків дотримуватись встановленої заборони на вилов річкових раків. В разі виявлення фактів незаконного вилову річкових раків просимо невідкладно  повідомляти за номерами телефонів «гарячої лінії»: (099)-391-10-90 або (068)-446-86-54.

Довідкова інформація:

З першого листопада 2020 року на зимувальних ямах у водних об’єктах Донецької області діє осінньо – зимова заборона на вилов водних біоресурсів, яка триватиме до початку весняно – літньої нерестової заборони 2021 року.

 

 https://dn.darg.gov.ua/_z_pochatku_listopada_2020_0_0_0_984_1.html

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: