За 10 місяців цього року компанія «Донбасенерго» перерахувала більш ніж 526 млн грн до бюджетів різних рівнів

Новости компаний | 15:52, 25.11.2019
 Поделиться

Поделиться в

За 10 місяців 2019 року ПАТ «Донбасенерго» було перераховано до державного та місцевих бюджетів податків та інших обов’язкових платежів у сумі 526,8 млн грн, що на 58,0 млн грн, або на 12,4% більше за відповідний показник 2018 року.

Так, до Державного бюджету перераховано 520,4 млн грн (ПДВ, екологічний податок, збір на використання водних ресурсів, інші податки загальнодержавного рівня), до місцевого – 6,4 млн грн (земельний податок, податок на нерухоме майно та ін.).

«Наша компанія – відповідальний платник податків, який дотримується податкової дисципліни, – зазначила директор з економіки, фінансів та корпоративного управління ПАТ «Донбасенерго» Валентина Марченко. – Ми чітко розуміємо, що своєчасно й у повному обсязі сплачені податки є запорукою успіху та стабільності обласних і місцевих територіальних громад, зокрема м. Миколаївки Слов’янського району, де розташовані виробничі потужності Товариства. Адже це і своєчасна виплата заробітної плати працівникам бюджетної сфери, фінансування проектів із ремонту та реконструкції об’єктів соціальної інфраструктури (шкіл, дитячих садків, лікарень), а також фінансування реалізації інклюзивних проектів для людей з особливими потребами».

ПАТ «Донбасенерго» сьогодні в авангарді відродження Донбасу та розвиває бізнес, який створює майбутнє Сходу України та допоможе впоратися з поточною економічною ситуацією.

Сплачений за 10 місяців 2019 року екологічний податок у сумі 111,9 млн грн, 55% якого отримує місцевий бюджет, – основне джерело фінансування заходів, спрямованих на раціональне використання природних ресурсів, захист довкілля, мінімізацію негативного впливу від господарської діяльності.

Також треба зазначити, що починаючи з липня цього року на виконання вимог Податкового кодексу України, компанія як виробник електричної енергії перерахувала 54,2 млн грн акцизного податку, який становить 3,2% з кожної 1 грн/кВт*год виробленої електричної енергії. З огляду на те, що компенсація витрат Товариства на акциз не передбачена чинним законодавством, це негативно впливає на загальні фінансово-економічні показники, особливо через введені регулятором НКРЕКП обмеження щодо максимальної ціни, яку можна вказати в цінових заявках учасника ринку.

Довідково: станом на 01.11.2019 р. 60,86% акцій ПАТ «Донбасенерго» належать Приватному акціонерному товариству «ЕНЕРГОІНВЕСТ ХОЛДИНГ», 25% + 1 акція – державі в особі Фонду державного майна України, 14,14% – іншим міноритарним акціонерам.

ПАТ «Донбасенерго» об’єднує дві електростанції – Слов’янську та Старобешівську ТЕС (остання з 2014 року знаходиться на не підконтрольній Україні території). З березня 2017 року показники виробничої діяльності активів, розташованих на тимчасово окупованій території в Донецькій області, не включаються у звітність «Донбасенерго» у зв’язку з призупиненням управління.

Встановлена потужність Слов’янської ТЕС становить 880 МВт.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: