За які комунальні послуги можна не платити у разі тривалої відсутності

Краматорськ | 14:53, 27.10.2022
 Поделиться

Поделиться в

thumb 1313 800 500 0 0 crop 

Українці, що змушені були покинути свої домівки внаслідок бойових дій, можуть розраховувати на зменшення чи звільнення від оплати житлово-комунальних послуг. Про це повідомляють юристи БФ «Право на захист» у Фейсбуці.

«З 24 лютого 2022 року і до припинення чи скасування воєнного стану в Україні уряд постановою від 05.03.2022 № 206 заборонив:

нарахування та стягнення штрафів, пені, інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги;

припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі.

Звертаємо увагу, що змінами НЕ передбачено звільнення від обов’язку сплатити за СПОЖИТІ комунальні послуги. Стосується це і тих українців, що проживали або досі проживають у зоні ведення бойових дій. Борги у такому випадку накопичуватимуться, але пеню та штрафи в умовах воєнного стану НЕ нараховуватимуть і постачання послуг НЕ припинятимуть.

Разом із тим люди, які були вимушені покинути свої домівки, можуть розраховувати на зменшення або звільнення від сплати житлово-комунальних послуг. Так, відповідно до ст. 7 Закону України “Про житлово-комунальні послуги” громадяни мають право на:

зменшення розміру плати за житлово-комунальні послуги у разі їх ненадання, надання не в повному обсязі або зниження їхньої якості;

неоплату вартості комунальних послуг у разі їх невикористання за період тимчасової відсутності в житлі споживача та інших осіб понад 30 календарних днів, за умови документального підтвердження (крім постачання теплової енергії та послуги управління багатоквартирним будинком).

В останньому випадку, щоправда, є декілька важливих нюансів:

звільнення від оплати можливо ЛИШЕ в разі, якщо помешкання не обладнані лічильниками (за їх наявності – необхідно раз на місяць подавати попередні покази);

у будь-якому разі підлягають оплаті послуги з управління багатоквартирним будинком та постачання теплової енергії;

у разі відсутності у помешканні понад 30 днів, необхідно звернутися до надавачів послуг із письмовою заявою, в якій обов’язково слід вказати прізвище, ім’я та по батькові, адресу реєстрації, місця фактичного проживання, телефон та підстави звільнення від оплати послуг. Таку заяву варто супроводити одним із документів, що підтверджують:

службу в ЗСУ,

реєстрацію внутрішньо переміщеною особою,

проходження лікування тощо;

період перерахунку складає один місяць.

Отже, радимо звернутися до надавачів комунальних послуг письмово із викладенням обставин, посилаючись на ст. 7 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”, при цьому додати копію довідки ВПО, що підтверджує її відсутність і факт того, що не користувалися послугою (додатково можна надати відповідний акт ОСББ, депутата сільради тощо про те, що дійсно мешкали весь час за адресою реєстрації ВПО), з проханням не здійснювати нарахування, дивлячись на вищевказані обставини.

Якщо ви маєте питання, що стосуються перетину кордону, відновлення втрачених документів, соціальних виплат, житла для тих, хто змушений був покинути власну оселю тощо, телефонуйте щодня з 7.00 до 22.00 за номерами:

VODAFONE: +380995075090

KYIVSTAR: +380685075090

LIFECELL: +380935075090″.

 

 

 

262845472 272922001486071 3123186468239440930 n 1

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: