Заблокована сім-карта може свідчити, що до вашого банківського рахунку отримали доступ шахраї

Общество | 09:17, 5.01.2021
 Поделиться

Поделиться в

Після «збою» у роботі мобільного зв’язку 46-річний житель Слов’янська виявив зникнення з банківської картки 50 тисяч гривень.

В поліцію звернувся житель Слов’янська і повідомив про те, що з його рахунку  невідомі зняли всі гроші. Також чоловік розповів, що за деякий час до цього він помітив відсутність мобільного зв’язку.

За даним фактом було відкрито кримінальне провадження за ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України.

Більшість громадян прив’язує свій номер телефону до банківських карток та до сторінок у соцмережах, що дає можливість зловмисникам отримати доступ до банківського рахунку.

Як правило, в таких випадках зловмисники діють таким чином: блокують «сімку» телефону, номер якого прив’язаний до банківського рахунку, та поки жертва відновлює сім-картку в сервісному центрі – обчищають рахунок.

При цьому зловмисники можуть знаходитися, де завгодно, і відстежити їх та задокументувати злочин – дуже складно. Шахраї використовують технології, які дозволяють орудувати з будь-якої точки світу.

Як убезпечитися:

1. НЕ передавати третім особам інформацію щодо вашого мобільного номеру, яка може бути використана шахраями для отримання доступу до SIM-картки:

— кодове слово (пароль, якщо він був встановлений)

— PUK-код

— серійний номер SIM-карти

— номери телефонів абонентів, з якими Ви спілкуєтеся

— SMS-коди, які надходять на номер

2. «Прив’язати» свій телефонний номер до паспорту або перейти на контракт

Мобільний оператор «Водафон» надає послугу персоніфікації абонента. В цьому разі, як і при переході на контракт, усі дії, зокрема отримання дублікату сім-карти, здійснюватимуться виключно за умови особистого звернення абонента та надання паспорту. Це не дуже зручно, але закриє шахраям доступ до ваших рахунків.

У мобільному додатку «Мій Київстар» можно встановити заборону на перевипуск сім-картки.

У «Лайфселл» – через інформаціонно-консультаціонний центр за номером 5433 або у центрі обслуговування абонентів вашого міста можна встановити «секретне слово», без якого будь-які дії з сім-карткою будуть заборонені.

3. НЕ повідомляти незнайомцям дані банківської картки:

— СVV-код

— Пін-код

— термін дії картки

— одноразові коди, навіть надіслані вашим банком.

Слов’янський відділ поліції

Донецької області

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: