Загрязнение воды в Донецкой области: что известно на сегодня

Общество | 16:55, 18.01.2021
 Поделиться

Поделиться в

На брифинге по ситуации с коронавирусом директор департамента жилищно-коммунального хозяйства Сергей Гончаренко рассказал о ситуации с качеством питьевой воды в области и в реке Северский Донец, которая является источником питьевой воды для почти 4 млн. жителей Донецкой области.

«З 21 грудня минулого року почали лабораторії компанії «Вода Донбасу фіксувати збільшення змісту амонію у воді річки. Після цього компанія відкоригувала технологічний режим на своїх очисних та фільтрувальних станціях, так само вчинили фільтрувальні станції по області. Завдяки цьому вода подається в державних санітарних нормах.

З метою виявлення причин різкого зростання амонію у воді, компанією було проведено збір проб у річці Сіверський Донець  в напрямку до Харківської області. Виявилося, що  джерелом забруднення є вода річки Уда, яка є притоком річки Сіверський Донець.

Після проведеного аналізу, найбільш вірогідним джерелом забруднення є міські очисні споруди №2, так звані Безлюдівські очисні споруди Харківводоканалу, підприємства «Харківводовідведення».

14 січня було проведено нараду Сіверсько-Донецького басейнового управління, на якому були прийняті управлінські рішення, а також звернення до Харківської держадміністраціі та управління екології з цього питання. Донецька обласна адміністрація також написала відповідні звернення.

Всі фільтрувальні станціі водоканалів працюють у штатному режимі. Є запас реагентів. Так, дійсно, їх використання значно збільшилося. Застосовується перманганат калію, який дає рожевий окрас води. Але це дозволяє втримати показник амонію вже у питній воді у межах допустимих норм (не плутати з річною водою).

Фоновий показник змісту амонію перевищений, але знаходиться у межах гранично допустимих концентрацій».

 

http://vp.donetsk.ua/gorod-region/novosti-regiona/88760-zagryaznenie-vody-v-donetskoj-oblasti-chto-izvestno-na

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: