19 травня — День пам’яті жертв політичних репресій

Общество | 12:14, 19.05.2019
 Поделиться

Поделиться в

По всій країні сьогодні проходять траурні заходи, адже за період з початку 20-х і до кінця 80-х років ХХ століття в Україні радянським режимом було репресовано майже півтора мільйона осіб. Величезна кількість з них було розстріляно, інші пройшли тюрми, заслання, депортації, каторгу, трудові концтабору безкрайній системи ГУЛАГ НКВС СРСР, а також примусово побували в психіатричних закладах.

Основними об’єктами терору і репресій радянської влади в Україні були переважно представники політичної і культурної еліти нашого народу: вчені, політики, військові, священики, представники культури, а також українське селянство. Наприклад в 1937-1938 роках в Україні режимом СРСР були засуджені 197 617 осіб, з них засуджені на смерть 122 237 наших громадян. Протягом десятків років радянська влада ретельно приховувала сліди цих злочинів: на місцях поховань зводилися режимні об’єкти КГБ СРСР, землю заливали бетоном, місцевість розрівнювали бульдозерами і висаджували дерева.

Не став винятком і Слов’янськ. Згідно з розсекреченими даними архівів КДБ СРСР, наведених в книзі «Реабілітовані історією», число документально підтверджених жертв НКВС СРСР у Слов’янську складає 1066 чоловік. Більше 350 з них були розстріляні, а також вбиті на допитах під час слідства в результаті жорстоких тортур в будівлі Слов’янського МВ НКВС СРСР по вулиці Шевченка. Інші загинули в концтаборах системи ГУЛАГ НКВС СРСР.

Більшість жертв репресій у Слов’янську припадає на період 1937-1941 років. У ті роки НКВД СРСР особливо «лютувало». Серед репресованих славянців — 20 священнослужителів православної церкви, робітники, вчителі, лікарі і навіть члени компартії СРСР. Їх імена і біографії наведені в книзі жителя Слов’янська, в’язня радянського ГУЛАГу Кузьми Михайловича Колесникова — «Книга пам’яті Слов’янська та Слов’янського району».

https://www.6262.com.ua/news/2397521/19-travna-den-pamati-zertv-politicnih-represij

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: