Азовське море 2021: медузи, басейни і зростання сервісу

Туризм | 09:47, 23.04.2021
 Поделиться

Поделиться в

Поки на азовських курортах активно готуються до майбутнього курортного сезону, відпочивальники поступово розвідують обстановку і цікавляться, чого чекати від відпочинку в 2021 році. Зокрема, багатьох цікавить, чи будуть на морі медузи, і які альтернативні варіанти відпочинку на цей випадок пропонують на базах відпочинку. В редакції незалежного медіа-проєкту Кирилівка.Укр розповіли, що з цього приводу говорять в Кирилівці, пише Мій Харків.

Кілька останніх років «нашестя» медуз стало спільною проблемою всіх азовських рекреацій. Ці морські істоти періодично давали про себе знати на різних курортах, а в деяких місцях і зовсім заполоняли собою прибережні води, практично не залишаючи відпочивальникам можливості спокійно купатися.

Як відомо, в Азовському морі мешкає 2 види медуз — аурелія і корнерот, і обидва вони не становлять особливої небезпеки для людини, за винятком випадків виникнення алергічної реакції. Але цей факт не робить купання з медузами, які можуть залишити на тілі болючий опік, більш приємним. Тим більше, коли мова йде про їх масову появу. А те що кількість цих представників морської фауни за кілька останніх років різко збільшилася — безперечно.

Основною причиною цього явища вважається підвищення рівня солоності Азовського моря, пов’язане з малим стоком прісних вод з річок, які все частіше використовуються в сільському господарстві. Разом із сприятливим температурним режимом і багатою кормовою базою в Азові формуються відмінні умови для життя і розмноження медуз. Тому через Керченську протоку вони все більше потрапляють в Азовського море з Чорного, благополучно зимують там і, завдяки швидкому прогріванню води, активно розмножуються.

У 2021 році буде так само?

На курортний сезон 2021 року експерти дають обнадійливі прогнози. Хоча про повне зникнення медуз з прибережної акваторії Азовського моря мова поки не йде, але є шанси, що вони з’являться там пізніше і в менших кількостях.

Так, в Інституті рибного господарства і екології моря говорять, що чисельність медуз могла скоротитися завдяки кільком періодам сильних морозів взимку 2020 року, які сковували Азов людом. В таких умовах медузи, зазвичай, частково вимерзають, а в попередні роки зими були аномально теплими, і більшість особин спокійно їх переживали.

На підтвердження такої думки висловлюються і рибалки. Наприклад, кирилівські рибалки, які регулярно виходять на великі відстані від берега у відкрите море, стверджують, що зараз в Азові не видно медуз або їх поліпів, зате стало більше хамси і кефалі, які, до слова, харчуються тим же, що і медузи.

Готовність по всіх фронтах

У той же час власники готелів і баз відпочинку особливо не розраховують, що медузи раптом кудись зникнуть, і працюють над покращенням сервісу та можливими варіантами організації відпочинку.

У Кирилівці все більше об’єктів зводять на території капітальні басейни, які частково замінять відпочивальникам море, якщо медузи все-таки з’являться, або просто підніметься хвиля.

Так, Денис Катюха, власник бази відпочинку «Адмірал», розташованої на Федотової косі в Кирилівці розповідає: «У 2021 році ми запускаємо плавальний басейн і водний ігровий комплекс з підігрівом води для дітей. Біля басейну буде обладнана зона відпочинку з шезлонгами і навісами, буде працювати бар».

Про новинки на території розповіла і Катерина Симонова, яка представляє базу відпочинку «Верона» в центрі Кирилівки: «У нас на території запускається дорослий і дитячий капітальні басейни розміром 21 × 9 м і 9 × 5 м відповідно. Біля дорослого басейну передбачено джакузі з підігрівом. І все це в оточенні зони відпочинку, обладнаної тіньовими парасолями і зручними шезлонгами».

Також готельєри відзначають, що з кожним роком намагаються розширити спектр послуг і вдосконалюють їх якість. І, з огляду на розвиток ситуації з коронавірусом, в прийдешньому сезоні, як і в минулому, будуть робити акцент на безпечний відпочинок з дотриманням всіх необхідних запобіжних заходів.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: