Бережіться на природі. Розпочинається сезон кліщів

Здоровье | 17:29, 9.03.2020
 Поделиться

Поделиться в

Аномально тепла зима і швидке настання весняної погоди сприяли швидкій активациї кліщів. 

З першими теплими днями та святковими вихідними українці відправилися на природу, проте справжнім лихом, яке не дозволяє розслабитися, стали кліщі, які вже прокинулися. Їх багато і в лісі і міських парках, а все це через аномально теплу погоду для березня.

Найбільш уразливі для укусів кліщів є домашні улюбленці та діти, тому треба бути максимально обережними при походах на природу.

Щоб знизити ризик присмоктування кліща, варто дотримуватися наступних порад:
– Покривайте голову головним убором і одягайте світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла – аби легше було помітити кліщів.
– Кожні 2 години прогулянки оглядайте себе і своїх супутників, аби виявити кліщів. Повторіть огляд вдома. Особливо ретельно обстежте ділянки тіла, покриті волоссям.
– Місце для привалів на природі звільніть від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі кількох метрів.
– Повернувшись додому, відразу змініть і ретельно огляньте одяг. Найчастіше кліщі чіпляються до одягу людини, тому можуть присмоктуватись не лише під час перебування на природі, а й згодом, перемістившись із одягу.
– Використовуйте для захисту від кліщів спеціальні ефективні засоби – аерозолі, які відлякують кліщів (препарати, що містять репеленти ДЕТА або акреп, випускаються в аерозольній упаковці).

Якщо ж не вдалось запобігти укусу, то негайно зверніться в медичний заклад.

За інформацією з відкритих джерел

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: