Декларирование места проживания в Украине. Разъясняем подробности

По делу | 17:39, 9.12.2021
 Поделиться

Поделиться в

1 грудня 2021 року набув чинності Закон України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні».

Наводимо основні зміни:

  • Вводиться нове поняття «декларування місця проживання» — це повідомлення особою органу реєстрації адреси свого місця проживання шляхом надання декларації про місце проживання в електронній формі через портал «Дія» з подальшим внесенням такої інформації до реєстру територіальної громади.
  •          Декларування місця проживання можливе лише у гуртожитках або у житлі, що перебуває у приватній власності, яке зареєстроване у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (інакше можлива лише реєстрація в існуючому на сьогодні паперовому порядку).
  •            Декларування місця проживання у житлі, яке вам не належить на праві власності, можливе лише за згодою власника (або всіх співвласників, якщо їх кілька), одержаного також в електронній формі через портал «ДІЯ».
  •            Реєстрація місця проживання (перебування) особи — внесення за заявою про реєстрацію місця проживання (перебування), поданою особою в паперовій формі, до реєстру територіальної громади інформації про місце проживання (перебування) особи.
  •            Основна відмінність між декларуванням місця проживання особи та реєстрацією місця проживання особи у способі подання документів. Декларування – тільки онлайн, реєстрація місця проживання – подання заяви до відділу реєстрації.
  •            При декларуванні місця проживання Вам не потрібно звертатися до відділу реєстрації, чи військовий комісаріат.
  •            При реєстрації місця проживання потрібно подавати усі документи, що і раніше в тому числі і відмітку про взяття на військовий облік (для військовозобов`язаних).
  •            Відтепер реєстрація місця проживання особи, яка досягла 14 років, здійснюється лише за наявності паспорта (раніше особи до 16-ти років мали змогу здійснити реєстраційну процедуру подавши свідоцтво про народження).

До уваги іноземців та осіб без громадянства!

  • Для реєстрації місця проживання для осіб, що мають посвідки на постійне/тимчасове проживання, додатково необхідно подавати паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства, або рішення про визнання особою без громадянства, видане центральним органом виконавчої влади, що реалізує політику у сфері реєстрації фізичних осіб, та засвідчений у встановленому законодавством порядку переклад на українську мову сторінки паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства, з особистими даними.
  • Для реєстрації/декларування місця проживання дитини віком до 14 років, вперше, у разі якщо один із батьків є іноземцем чи особою без громадянства, обов’язково подається довідка про реєстрацію такої дитини громадянином України.

Довідку про реєстрацію особи громадянином України (згідно форми 44, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 16.08.2012 № 715) можливо отримати, звернувшись до територіальних підрозділів Державної міграційної служби України.

ВАЖЛИВО!!! З 01 грудня 2021 року за декларування місця проживання, реєстрацію місця проживання, зняття із задекларованого місця проживання, зареєстрованого місця проживання справляється адміністративний збір у розмірі:

  • 34,05 грн. — за декларування/реєстрацію місця проживання у разі звернення особи протягом встановленого Законом строку
  • 56,75 грн. — за декларування місця проживання/реєстрацію місця проживання у разі звернення особи з порушенням встановленого Законом строку.
  • 34,05 грн. — за зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання/зміну місця проживання.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: