Інформація для бджолярів Слов’янського району

Общество | 12:00, 7.05.2018
 Поделиться

Поделиться в

Бджільництво — цінна галузь сільського господарства, яка дає мед, віск, квітковий пилок, маточне молочко і бджолину отруту.

Щоб одержати цінні продукти бджільництва в достатній кількості потрібно на пасіках тримати сильні бджолині сім’ї, на добрій кормовій базі з використанням інтенсивних технологій розведення при стійкому ветеринарно- санітарному та епізоотичному благополуччі пасік.

Вимоги законодавства України, щодо безпеки медоносних бджіл від отруєнь при використанні засобів захисту рослин в сільському і лісовому господарстві визначаються:

  • — Законом України «Про бджільництво» від 22.02.2000 р. № 1492–III (зі змінами);
  • — Державними санітарними правилами ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» (затверджені Постановою № 1 Головного державного санітарного лікаря України від 03 серпня 1998 року).

Необхідно виконувати ветеринарно-санітарні вимоги, обов’язкові для  галузі бджільництва :

При розміщенні, облаштуванні пасіки, утриманні, годівлі, розведенні бджіл дотримуватися вимог Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл :

  1. Власникам бджолосімей, пакетів, маток, що перевозяться, видається ветеринарне свідоцтво (довідка) державними установами ветеринарної медицини. До перевезення на медозбір допускаються клінічно здорові бджолосім’ї, які піддавалися профілактичним обстеженням та обробкам а також клінічному огляду перед відправленням;
  2. Пасіки піддаються ветеринарно-санітарному обстеженню, не менше двох разів на рік з одночасним відбором зразків підмору, розплоду бджіл та іншого матеріалу;
  3. Розміщувати пасіки необхідно на земельних ділянках, які належать їм на правах власності або користування, відповідно ст.15 Закону України «Про бджільництво»;

При розміщенні пасік на земельних ділянках інших власників або перевезенні (кочівлі) пасік за згодою інших власників або користувачів, поставити пасіку на облік у сільській раді, на територію якої прибув на кочівлю, або на території якої розмістив пасіку.

  1. Підставою для реалізації меду на продовольчому ринку є наявність ветеринарно-санітарного паспорта та експертний висновок державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку.

Слов’янське районне управління Держпродспоживслужби

https://slavdelo.dn.ua/2018/05/06/informatsiya-dlya-bdzholyariv-slov-yanskogo

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: