Корисні поради: що робити, якщо заблукав у лісі?

Общество | 09:13, 23.08.2019
 Поделиться

Поделиться в

Сучасна людина, заблукавши у лісі з мобільним телефоном під рукою, може зателефонувати за номером «112» й без участі sim-карти, якщо це територія не вашого оператора зв’язку. Головне, щоб заблукав зміг пояснити, де він знаходиться. Але все ж таки, якщо ви заблукали у лісі й мобільний телефон вам не допоможе, що робити?

  • Якщо ви зрозуміли, що заблукали, зупиніться і спокійно огляньте все, що бачите навколо себе. Вслухайтеся в звуки лісу. Доносяться здалеку гавкіт собак (чути на відстані 2-3 км), голоси людей, звуки працюючої техніки, залізниці (що йде поїзд чути на відстані до 10 км) можуть підказати напрямок руху.
  • Може допомогти високе дерево, на яке вийде влізти і оглянути околиці з висоти. Якщо ви додзвонилися до рятувальників і впевнені, що вас шукають, краще залишатися на одному місці і розвести вогонь. Дим покаже ваше місце розташування.
  • Можна стукати час від часу по дереву палицею, ці звуки можна почути на великій відстані.
  • Якщо при огляді ви виявили стежку, визначте, чи не звіряча вона. Стежка тварин, звичайно, виведе вас до водопою, а від нього ви зможете знайти струмок або річку, рухаючись за течією яких рано чи пізно вийдете до населеного пункту. Але зустрічатися з дикими тваринами зайвий раз не варто. Якщо гілки кущів змикаються в районі ваших грудей, значить, стежка звіряча. Будьте уважні!
  • У відсутності денного світла не варто рухатися далі. Організуйте собі місце для сну: до настання темряви зберіть запаси палива з розрахунком, щоб вистачило до ранку, і матеріал, щоб розвести багаття. Окопалися (або очистіть) територію багаття, запасіться водою для пиття і для профілактики пожежі в суху погоду.

ГУ ДСНС України у Донецькій області

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: