Кредитне шахрайство: як захистити себе

Финансы | 15:36, 11.05.2022
 Поделиться

Поделиться в

Перевірка кредитної історії допоможе дізнатися, чи не оформлено на ім’я людини кредит сторонніми особами. Щоб звільнитися від чужої позики, треба звернутися до правоохоронних органів.

Взяти кредит в Україні не складно. Для цього навіть з дому виходити не треба. Зручними онлайн сервісами користуються не тільки чесні громадяни, а й шахраї. Буває так, що людина не здогадується, а на неї вже оформили один чи навіть декілька кредитів. Треба захищати себе.

Навіщо знати свою кредитну історію

УБКІ, тобто Українське бюро кредитних історій, зберігає всі відомості про те, як громадянин виконує свої кредитні зобов’язання. Саме цю інформацію використовують працівники банків, приймаючи рішення про надання позики. У кожного українця є право отримати власну кредитну історію. Відомості надаються безкоштовно раз на рік, вдруге – за невелику плату.

Відповідну заяву можна надіслати поштою або онлайн, скориставшись платною послугою прямо на сайті УКБІ. Щоб отримувати сповіщення кожного разу, коли на ім’я замовника оформлюють кредит, пропонується підключення послуги «СтатусКонтроль». Користувачі додатку «Дія» отримують такі сповіщення, коли хтось перевіряє кредитну історію.

Кредит вже оформлено – що робити?

Для того, щоб захистити себе від шахраїв, треба зробити три кроки:

  1. Звернутися у кредитне бюро та оскаржити наведені відомості або залишити коментар про таке оскарження.
  2. Звернутися до МФО чи банку, який надав позику, щоб відділ безпеки установи провів власну перевірку.
  3. Подати заяву про шахрайство до поліції та позов до суду, якщо кредитна установа відмовляє в скасуванні позики, що видана незаконно.

МФО чи банк повинні надати клієнту, на якого оформлено шахрайський кредит, копію договору позики, а також інші відомості про те, на підставі яких саме документів було прийнято рішення надати кредит. Якщо установа відмовляється виконати таке цілком законне прохання, у суді це не піде їй на користь. Зазвичай сума боргу та всі відсотки скасовуються завдяки рішенню судді.

Коли кредитні організації ретельно перевіряють відомості про клієнтів, таких проблем не виникає. Тож за позиками слід звертатися до перевірених установ. Рейтинг усіх МФО наведено на https://meta.ua/mfo/bez-photo/. На сторінці знаходиться інформація про компанії, які видають позики без фото, описані умови кредитування, а також що варто знати перед оформленням кредиту. Уважне ставлення до фінансових питань та перевірка своєї кредитної історії убезпечує від шахрайських дій сторонніх осіб.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: