Миколаївці, будьте уважні! ТОП – 3 розповсюджених шахрайських схем

Общество | 18:40, 9.07.2019
 Поделиться

Поделиться в

Більшість шахраїв представляються співробітниками банку. В липні такі дзвінки надійшли п’ятьом мешканцям Слов’янська. Під різними приводами у них намагалися дізнатися дані банківських карт. Ніхто з цих громадян не пішов на поводу у аферистів. Про спроби шахрайства вони повідомили в поліцію.

Розслідування телефонних та Інтернет шахрайств значно ускладнюється тим, що злочинець може діяти на відстані, перебуваючи в іншому місті і навіть країні. Телефонними шахраями або їхніми спільниками можуть виявитися навіть громадяни, що вже відбувають покарання в місцях позбавлення волі.

Поліцейські закликають людей бути пильними та розповідати своїм близьким та знайомим про найпоширеніші види шахрайства. Вашій увазі – «найулюбленіші» хитрощі зловмисників.

«Золото» по праву можна віддати «банківським» працівникам, «срібло» — у торговців неіснуючих товарів, «бронза» за «працівниками соціальних служб».

«Банківські працівники»

Найпопулярнішою схемою є «банківська». Шахраї видають себе за працівників служби безпеки банку і під різними приводами, такими як «заблокована картка», «необхідно змінити пін-код» або «встановити додатковий захист» видурювали у довірливих громадян секретну інформацію про їх банківських рахунках.

Були випадки коли аферисти володіли інформацією щодо персональних даних своїх жертв, але для завершення злочину їм не вистачало тризначного СVV – коду, розташованого на зворотній стороні пластикової карти. Після того як ця інформація ставала відомою шахраям, з банківських карт заявників здійснювалося зняття грошових коштів.

«Торговці неіснуючих товарів»

Шахраї діють майже в кожній сфері людської діяльності. Не могли вони оминути своєю увагою й Інтернет. Одна з найрозповсюдженіших афер в мережі — продаж неіснуючих товарів і послуг через Інтернет — аукціони і магазини.

Громадяни на сайтах в Інтернеті знаходять оголошення про продаж товару, який їх цікавить за зниженою ціною. Після погодження з власниками умов купівлі-продажу, вони перераховують на банківські картки гроші. Зайве, мабуть, говорити, що після отримання грошей віртуальні партнери класично обривають зв’язок.

«Працівники соціальних служб»

Як правило аферисти діють в парі за заздалегідь відпрацьованою схемою: один відволікає жертву, а інший фігурант забирає цінні речі та гроші. В помешкання довірливих громадян вони потрапляють під різними приводами – обмін грошей, надання матеріальної чи іншої допомоги.  Жертви «соцпрацівників» — пенсіонери, літні самотні люди.

Поліцейські закликають мешканців бути пильними. Та ні в якому разі:

— нікому не повідомляти дані про свою банківську картку: пін-код,СVV-код, строк дії карти, паролі з смс-повідомлень, які надходять від банку на мобільний;

— не здійснювати покупок у неперевірених інтернет-магазинах;

— не довіряти оголошенням у глобальній мережі про великі знижки, дешевий розпродаж товарів, акціях;

— не вірити повідомленням про виграш в акціях, в яких навіть не брали участі;

— не впускати у свій дім незнайомців;

— не довіряти невідомим добродіям, які пропонують обміняти гроші чи видати продукти харчування.

Слов’янський відділ поліції

Донецької області 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: