Минулого року мешканці Слов’янська перерахували шахраям понад мільйон гривень

Криминал | 11:57, 16.01.2020
 Поделиться

Поделиться в

Хоча і загальна кількість потерпілих від аферистів зменшилась, наші громадяни, як і раніше продовжують із завидною регулярністю «спонсорувати» зловмисників. Більше 50%  шахрайств пов’язані з використанням банківських карток.

До вашої уваги злочинні схеми, за якими скоювались найкрупніші шахрайства відносно жителів Слов’янська та району у 2019 році.

Так, у жовтні у 61 — річного жителя Слов’янська з банківських карток шахраї викрали більше 120 тисяч гривень. Він розповів поліцейським, що йому зателефонував чоловік, представився співробітником банку і повідомив, що з його рахунків начебто намагаються зняти гроші і щоб зберегти заощадження запропонував йому змінити рахунок. А для виконання цієї операції необхідні секретні дані — СVV код (три цифри на зворотній стороні картки), термін дії і останні цифри номера карти.

Вже потім, розповідаючи поліцейському, як все відбувалося, чоловік й сам не зрозумів, як зміг передати дані комусь з смс, де чітко прописано: співробітник банку ніколи не запитує паролі, нікому не повідомляйте цей пароль.

Способи крадіжки грошей з карт з кожним роком стають все витонченішими. Останнім часом почастішали випадки, коли зловмисники стали викрадати гроші з рахунків з використанням дубліката сім-карти.

Ще одна пастка на яку потрапляли місцеві жителі – це «ваш родич у біді». Звичайно, багато хто може подумати, що така «схема» вже давно відома, але у житті, на жаль, вона спрацьовує. Зазвичай жертви — це жінки старше 40 років. Вони входять у стан стресу і діють строго за вказівкам шахраїв. Саме за такою схемою жителька Миколаївки втратила 1200 доларів США.

Також у минулому році громадяни невдало вибирали інтернет-продавців.  Після погодження з умов купівлі-продажу, громадяни перерахували «продавцям» задаток або всю суму за товар. Зайве говорити, що оплачені покупки так і не були їм доставлені, а «продавці» безслідно зникали.

Шахрайства — це вид злочинів, який документується чи не найважче, до того ж злочинці часто діють з тимчасово окупованої території або з-за кордону. Незважаючи на це, поліцейські притягують до відповідальності шахраїв.

Так, поліцейські Донеччини затримали причетну до серії шахрайств 22-річна мешканку Слов’янська. Затримана приймала участь у схемах з використанням сім-карт та отриманням грошей через послугу «зняття без картки». На її рахунку щонайменше 20 епізодів.

Поліцейські закликають мешканців бути пильними. Та ні в якому разі:

— нікому не повідомляти дані про свою банківську картку: пін-код,СVV-код, строк дії карти, паролі з смс-повідомлень, які надходять від банку на мобільний;

— не здійснювати покупок у неперевірених інтернет-магазинах;

— не довіряти оголошенням у глобальній мережі про великі знижки, дешевий розпродаж товарів, акціях;

— не вірити повідомленням про виграш в акціях, в яких навіть не брали участі;

Слов’янський відділ поліції

Донецької області

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: