На базі Миколаївського ЗЗСО №3 пройшов обласний медіа-квест +Фото

Образование | 12:03, 27.11.2020
 Поделиться

Поделиться в

25 листопада 2020 року в онлайн-режимі проведений обласний медіа-квест «Практична медіаграмотність: авторські здобутки та досвід впровадження» на базі Миколаївського ЗЗСО І-ІІІ ст. № 3 Слов’янського району.

Нова зустріч педагогів Донеччини у межах Всеукраїнського експериментального проєкту «Стандартизація наскрізної соціально-психологічної моделі масового впровадження медіаосвіти у вітчизняну педагогічну практику» об’єднала 30 освітян із різних куточків регіону: міст Добропілля, Костянтинівки, Краматорська, Маріуполя, Миколаївки, Мирнограда, Покровська, Селидового та Слов’янська.

Захід розпочався з вітального слова Ігоря Ціка, завідувача кафедри суспільно-гуманітарної освіти Донецького ОБЛІППО, кандидата педагогічних наук, відповідального виконавця експерименту в Донецькій області. У віртуальну подорож «місцями мрій і краси» рідної Миколаївки та його околиць запросила учасників Ольга Краснопєєва, директор закладу. До привітань долучилися Любов Найдьонова, доктор психологічних наук, заступник директора Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, член-кореспондент НАПН України, президент Української асоціації медіапсихологів та медіапедагогів, науковий керівник експерименту; Наталія Умеренкова, науковий співробітник лабораторії психології масової комунікації та медіаосвіти Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, координатор всеукраїнського медіаосвітнього експерименту; Тетяна Євтухова, завідувач кафедри природничо-математичних дисциплін та інформатики в початковій освіті Донбаського державного педагогічного університету, доцент, кандидат педагогічних наук.

Протягом кількагодинного живого спілкування учасники заходу побували на трьох станціях. На першій станції, «Методична скарбничка», спікери Тетяна Бондаренко, Наталія Ендеберя, Ольга Федюніна разом з учнями радо презентували свої напрацювання ‒ потужні кроки медіапрактики у межах курсів «Я у медіапросторі», «Медіакультура», «Медіаграмотність: практичні навички», проєктів «Правда чи Фейк?», «Фотофакт», «Маніпулятивні можливості мас-медіа», Пропагандаріум: через «кімнату пропаганди» до фейколога Пігулка. Проілюстровано низку специфічних прийомів і вправ для роботи з учнями: «Факт і судження», «Що з цього є медіа?, «Вітерець», «Жива книга», «Стоп-кадр» тощо.

Друга станція (дидактична) ‒ «Родзинки з уроків» ‒ презентована спікером Ольгою Кравченко. Це результат багаторічного систематизованого досвіду вчителів-предметників щодо практик залучення інформації різних галузей та знань, елементів медіаграмотності в простір навчальних тем початкової школи, з української літератури, історії, хімії у середній і старшій ланці (актуалізація знань, складання логічного ланцюжка, робота з історичними джерелами, модель «перевернутий клас», інтерактивні вправи, робота з буклетом чи рекламою, виступ творчої групи, соціальна реклама, дослідження-пошук «шкідливі продукти», «тривожні новини», гра «Факт чи судження» тощо).

Спікери третьої станції (виховної) ‒ «Медіапрактики» ‒ Ольга Бакуха, Тетяна Процька, Артем Бондаренко й Тетяна Бондаренко презентували авторські напрацювання щодо реалізації виховної роботи закладу освіти в умовах сучасного медіапростору, а це важлива акцентуалізація питання впливу медіа на формат організації такої роботи, співпраця педагогів і учнів у межах проєктів «Майстерня шкільних медіа», «WOW Teachers», «Осінь на Плутоні 2.0», відеоінсталяції «Школа без кордонів», виставки «ЗаQRcя в історію Миколаївки», вистави-інсталяції «Місто з собою» на фестивалі «Український листопад» у Volkstheater, семінару-тренінгу «Основи медіаграмотності та критичного мислення», відеофільмів ініціативної групи «MEDI@NNA». І, як результат, це участь у роботі дискусійного клубу за темою: «Україна. Схід: історія та сьогодення очима молоді» (НПУ імені М. Драгоманова, м. Київ), кінофестивалі «Кіно і ТИ» (м. Маріуполь), заходах «Великий показ» (м. Миколаївка), Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka (Литва, м. Вільнюс), гран-прі на Берлінському кінофестивалі в конкурсній програмі «Berlinale Generation 14+».

Протягом цікавої, яскравої й змістовної подорожі станціями учасники медіа-квесту мали можливість познайомитись з героєм зустрічі – Чебуловом, який перестав ловити фейки й отримав дар медіаобізнаного провідника у світ маніпуляцій, закріпити й систематизувати набуті знання шляхом виконання інтерактивних вправ на сервісі веб 2.0 «Learningapps.org», наприкінці зустрічі склавши вислів «Не клюй на дешеві сенсації».

А от враження й емоції від самого заходу були «недешевими», а справжніми, щирими й щедрими. Зокрема, Любов Найдьонова на свій сторінці у Фейсбук зазначила: «…медіаосвітній квест освітян Донеччини ‒ це така досить нова форма обміну досвідом і родзинками-знахідками серед експериментальних закладів. Квест ‒ подорож, яких нам так не вистачає сьогодні в умовах пандемії, але ми мріємо про них. Приймає колег і супроводжує віртуальні подорожі Миколаївський ЗЗСО № 3, який представив нам свій край неймовірно красивим відео, так і захотілося побродити унікальними лісовими масивами реліктової крейдяної сосни. Хвилинні відеоролики і величезний простір для обговорень і рефлексій. Використано мікс найпопулярніших медіа-платформ: і Google Classroom, і Zoom, і YouTube. Вітаю щиро всіх учасників! Подяка директору і педагогам ЗЗСО № 3 міста Миколаївки, а особливо ‒ дітям, без участі і творчості яких цього чудового квесту могло і не трапитися в нашому професійному житті». Своє звернення господарям в чат-діалозі адресувала Вікторія Дьяконова: «Дуже цікаво!!! Ви молодці!!! Та з вами гори можна звернути!!! Дякую за плідну працю! Не перестаю вами захоплюватися! Ви справжні професіонали! Миколаївка THE BEST!!!»Вікторія Ревська підкреслила: «Дуже цікаві роботи, передивилась їх зранку, перед квестом. Молодці дітки!!! Болючі проблеми, які потребують уваги. Надзвичайно цікаві теми й неймовірні творчі здобутки!!! Усі доповідачі, справді, неймовірні!!! Бачимо зараз лише верхівку айсбергу, тієї титанічної величезної роботи, яку зроблено організаторами й учителями-практиками!!! Дякую!!!»Катерина Савула і Анастасія Жукова запевнили, що вже й нові ідеї з’явились, які хочеться втілювати. Тетяна Єрмолаєва вказала, що представлений матеріал є дуже корисний, повний, цікавий, пізнавальний. А Дар’ю Доманову особливо вразила дитяча творчість ‒ «Це справжні таланти!».

Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти й кафедра суспільно-гуманітарної освіти доєднується до усіх побажань і висловлює щиру подяку творцям та учасникам медіа-квесту.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: