Накопительные пенсии для сотрудников предприятий большой приватизации

Стратегия | 18:14, 9.12.2021
 Поделиться

Поделиться в

В Україні буде запроваджено накопичувальні пенсії для працівників підприємств, які підпадають під велику приватизацію.

Про це поінформував сьогодні під час засідання Кабінету міністрів прем’єр Денис Шмигаль.

За його словами, це буде експериментальний проект, який започатковує Кабмін. Згідно із задумом, внески в недержавні пенсійні фонди для працівників сплачуватиме інвестор, який під час приватизації придбає те чи інше підприємство.

– Інвестор, який купуватиме такий державний об’єкт, протягом двох років після приватизації буде сплачувати внески в недержавні пенсійні фонди для більш ніж половини працівників підприємства. Тобто ми запроваджуємо накопичувальну пенсійну систему для працівників підприємств великої приватизації, – наголосив Шмигаль.

Голова уряду уточнив, що сума внесків складатиме не менш ніж 4% від зарплати.

Як зазначив Шмигаль, це буде один із перших кроків до повноцінного запровадження накопичувальних пенсій для всіх українців.

Експериментальний проект планують реалізовувати протягом двох років з дня набрання чинності сьогоднішнім рішенням.

Нещодавно міністр фінансів України Сергій Марченко заявив, що пенсійна реформа в Україні може бути запроваджена не раніше 2023 року. Вона передбачає появу накопичувальної пенсійної системи.

Згідно із задумом, обов’язкові внески для накопичувальних пенсій мають здійснювати роботодавці (за рахунок зниження ЄСВ). Самі ж працівники сплачуватимуть накопичувальні внески зі своєї заробітної плати добровільно.

Тобто: 1% сплачуватиме роботодавець з ЄСВ на рахунок працівника. Ще 1% сплачуватиме працівник добровільно із зарплати (і для таких громадян держава може сплатити додатково 1% стимулюючого внеску).

https://fakty.com.ua/ua/ukraine/ekonomika/20211209-v-ukrayini-zaprovadyat-nakopychuvalni-pensiyi-dlya

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: