Знати свої права – Миколаївські лігівці провели факультатив для своїх однолітків

Общество | 16:00, 13.05.2018
 Поделиться

Поделиться в

Захід був організований для ознайомлення підлітків з їх правами та обов’язками і для того, щоб поговорити про шкідливі звички.

Головним питанням під час діалогу стали шкідливі звички: куріння, вживання алкоголю та наркотичних речовин. Школярі міркували про те, що дитячий алкоголізм «молодшає» з кожним днем, а першу сигарету неповнолітні найчастіше викурюють вже у молодших класах.

Україна є другою країною у світі (після Чилі), де у віці 13-15 років курять більш 30 % юнаків і дівчат. За офіційною статистикою в нашій державі щороку від хвороб пов’язаних з курінням помирає 120 тисяч чоловік.

Також лігівці розповіли одноліткам про те,що цивільний, Кримінальний кодекси і Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачають, що за дитину до 14 років всю відповідальність несуть батьки. Вік настання кримінальної відповідальності — 16 років.

Але Кримінальний кодекс встановлює вичерпний перелік правопорушень, за які дитини можна притягнути до відповідальності до настання 16-річчя. Це, зокрема, умисне вбивство, нанесення тяжких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень, крадіжка, навмисне знищення майна та інше.

 

Звертаємо увагу батьків на те, що саме вони відповідальні за розвиток дітей

І. Згідно Сімейного кодексу України ухилення батьків від виконання батьківських обов’язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.

ІІ. Згідно Кодексу про адміністративні правопорушення України:

— Ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей — тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

— Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, — тягнуть за собою накладення штрафу від двох до чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

ІІІ. Згідно Кримінального кодексу України злісне невиконання батьками, опікунами чи піклувальниками встановлених законом обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування, що спричинило тяжкі наслідки, — карається обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

 

Слов’янський відділ поліції

Донецької області

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: